Utskrift fra rbkweb.no

Karantener i fire strake kamper
Skrevet av Thomas Myren, 14. august 2011, 11:33

Rosenborg må greie seg uten nøkkelspillere også mot AEK Larnaka og Haugesund.


Foto: Thomas Karlsen

ÅLESUND (rbkweb.no): Mot Molde var Daniel Fredheim Holm og Mikael Dorsin ute etter kortstokkleik i Sogndal. I kvartfinalen mot Aalesund sonet Markus Henriksen karantene etter to gule kort i NM.

På torsdag er det Jim Larsen sin tur etter to kort i e-cup. Og Mohammed-Awal Issah drar med seg utvisninga i Ålesund til kommende seriekamp:

«Hvis soning i pågående NM ikke er mulig, skal soningen skje i første obligatoriske kamp(er) for klubbens førstelag etter utvisningen,» heter det i regelverket.

- Jaså!? Da må vi justere om igjen, da, kommenterer Jan Jönsson.

Rosenborg-treneren var slett ikke fornøyd med at midtbanespilleren ble utvist i går.

- En stor feil er at vi skaffer oss et nytt gult kort - denne gang Issah. Vi pratet om det før kampen og i pausen, at han måtte se opp ettersom han hadde fått gult. Det må han ta lærdom av - veldig raskt. Det koster oss dyrt, sier svensken bestemt.

Jönsson mener det også andre spillere må lære av sine feil. Mot AEK skal det legges et godt grunnlag på torsdag før returen på Kypros.

- Vi må lade om, og derfor må vi ikke grave oss for djupt ned. Jeg vil likevel titte nærmere på feilene mot Aalesund når vi har kampgjennomgang. Dessverre gjenkjenner jeg igjen kontringsmål etter dødball framover, der vi havner i mellom. Vi burde ha lært av gamle feil. Det blir noen stygge feil og baklengsmål, avslutter han.

nyheter
forum