- Det er tungt
Skrevet av Thomas Myren, 30. juli 2011, 22:44
Jan Jönsson opplevde den fjerde strake smellen på to uker.
Foto: Thomas Karlsen
SOGNDAL (rbkweb.no): Rosenborg-treneren var klar på at ikke Daniel Fredheim Holm skulle bli dømt for hands og bli utvist i sluttminuttene:
- Han kan ikke reagere, og hånden henger ned i en ganske naturlig posisjon. Han holder den inn til kroppen, slår Jönsson fast.
- Hvordan oppleves det å tape to poeng på denne måten?
- Det er tungt. Jeg føler ikke at vi gjør noen bra kamp - det er bein som ikke svarer på direkten. Men vi gjør et bra mål, og ser ut til å kontrollere inn tre poeng. Vi skal bytte ut Rade, som hadde problemer med lysken, samtidig som Mush får en seg smell og ikke kan fortsette. Det er ulykkelige minutter innen straffesparket. Hadde vi hatt friske bein på elleve mann, så tror jeg vi hadde enda større mulighet til å klare det.
- Etter den ulykkelige straffen er det vi som forsøker i alle fall, men det er problemer med Rade lengst framme ettersom Mush ikke kunne fortsette. Det er likevel vi som har viljen til å ta tre poeng.
- Hvorfor ble Bakenga tidlig byttet inn for Svensson?
- Fordi jeg ikke syns beina hans svarte. Jeg er nok ganske overens med ham om det. Også andremann som gikk ut (Moldskred) er nok enig med meg. Det var flere som ikke var helt bra.
- Bakenga-byttet var sånn sett vellykket?
- Det var et bra framspill og et bra og tydelig løp fra ham på målet. Så det gleder meg vel aller mest i dag.
- Molde rykker imidlertid stadig fra med sin seier i dag.
- Det virker å gå veldig bra for dem. Det vi kan gjøre noe med, er å ta tre poeng i kamper som den i dag.
- Ikke minst hadde en seier vært viktig mentalt?
- Det blir tungt. Vi konstaterer at vi ikke gjør noen spesielt god kamp ettersom beinene ikke svarer hos litt for mange i dag. Men tre poeng hadde hjulpet oss mentalt - man blir litt lettere av det. Vi skal ikke grave ned oss for dette, fordi vi har en viktig kamp på onsdag, avslutter Jan Jönsson.