Utskrift fra rbkweb.no

Hamrén tente gullsigaren
Skrevet av Thomas Myren, 28. september 2009, 03:38

Etter at Rosenborg sikret seriemesterskapet røykla Erik Hamrén både garderoben og gangen utenfor.



MOLDE (rbkweb.no): - I kveld er det bare å nyte. Jeg har sagt til spillerne at de skal feire. Det er et uttrykk som heter "if you want to be a champion, you must be willing to pay a greater price", og det har vi gjort i år. Det har vært utrolig hardt uke etter uke, kamp etter kamp. Nå er vi mestere, og da har spillerne gjort seg fortjent til fest.

- Jeg kan heller ikke kontrollere dem fordi jeg blir sittende i bil, skyter Hamrén inn.

Mens spillerne kunne benke seg med pils og sjampis i det knøttlille charterflyet med 19 seter måtte nemlig trenerne og resten av støtteapparatet fint reise langs landeveien både til og fra Molde. Hjemkomst til Trondheim blir dermed i beste nachspieltid.

- Jeg har en stor leilighet, men ikke så stor! repliserte svensken på spørsmål om han inviterer på privatfest i natt.

Gullkampen endte uansett på beste mulige vis.

- I 1. omgang er vi ikke bra, Molde er klart bedre spillemessig. Men vi kjemper bra, og marginene vi hadde i mot oss i cupkampen hadde vi med oss i dag.

- Hva var feil?

- Vi er helt enkelt for feige. Vi var nok litt redde for å tape kampen. Men i 2. omgang løfter vi oss. Vi er aggressivere og modigere, og dermed skaper vi også flere sjanser. Pasningene blir også bedre. Før pause tror jeg ikke vi hadde tre pasninger på rad innen laget - det var mest sparking unna, og det er vi ikke bra på, slår Hamrén fast.

Ti minutter før slutt førte Steffen Iversen RBK i ledelsen med et flott skudd.

- Det var en fantastisk følelse. Jeg sto i en sånn posisjon at jeg så at skuddet ville gå inn før det gikk inn, smiler treneren.

- Hvordan vil du sammenligne gullet med ditt første - som Aalborg-trener i fjor?

- Det var ulike forutsetninger. I Aalborg var det ikke så vanlig å vinne gull, og vi var ikke favoritter og hadde helt klart ikke de største ressursene. Her er det annerledes. Vi var favoritter og hadde sjøl sagt at vi skulle slåss om gullet. Rosenborgs historie er også annerledes enn Aalborgs. Men jeg er jævlig stolt. Og jeg kommer nok til å bli enda stoltere når vi kan feire gullet på hjemmebane i neste kampene.

- Jeg sa før sesongen at det realistisk er vanskelig å skape et vinnerlag på den korte tiden jeg hadde vært her. Se på Stabæk og Brann og hvor lang tid de behøvde for å ta gull. Jeg hadde bare et halvt år. Med Rosenborgs historie har man heller ikke like lang tid på seg som hos andre fordi at alle forventer at vi skulle vinne til tross for at vi hadde to femteplasser på rad. Jeg er derfor veldig, veldig glad for at vi lyktes og har gjort det så sterkt - det er 26 kampen på rad uten tap.

nyheter
forum