English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2012
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
 STATISTIKK
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
 LERKENDAL360°
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
NYTTIG INFORMASJON
 BILLETTER
 VEIBESKRIVELSE
 BORTESUPPORTER
 INNMELDING I KJERNEN
SAMLING I BUNN
 GRATIS RBK E-POST
 MULTIMEDIA
 BOKHANDEL
 SPILL
 ANDRE I SVART-HVITT
 AUTOGRAFER
 LINKER
RBKweb
 RSS-KANAL
 ARKIV
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 TA KONTAKT
 BRUK SOM STARTSIDE
SØK I ARTIKLER
Nervøs seriemester
Skrevet av Thomas Myren, 27. september 2009, 23:29

Juska Savolainen hadde ikke startet en Rosenborg-kamp siden serieåpninga i fjor da han ble kastet inn i seriefinalen.


Foto: Thomas Karlsen
MOLDE (rbkweb.no): - Jeg kunne nesten ikke tro det. Man kan nok si at jeg var litt nervøs, men jeg føler 2. omgang ble mye bedre, sier finnen.

Han erstattet Vadim Demidov som måtte vikarere i midtforsvaret for Kris Stadsgaard.

- Vi var litt heldige at de ikke scorer i løpet av de første 45 minuttene, men vi reiser oss og viser at vi kan spille god fotball, fastslår Savolainen, som deretter kunne feire gull med lagkameratene og supporterne.

- Det var en fantastisk følelse å komme hit og ta gull. Det var viktig for oss å reise oss etter 0-5-tapet sist. Det var ordentlig godt å banke dem, smiler midtbanespilleren som med sin tredje kamp for sesongen innfridde medaljekravet og dermed kan kalle seg sjøl norsk seriemester etter å ha vunnet serien to ganger tidligere med Tampere.

- Nettopp - det kan ikke bli bedre!


Utskriftsvennlig versjon Utskriftsvennlig versjon | Diskutér «Nervøs seriemester» i forumet! Diskutér «Nervøs seriemester» i forumet!

nyheter 
forum 

ROSENBORG-MAIL
Brukernavn:
Passord:
Gratis RBK-mail
Glemt passord?

ANNONSE
SITATET

 © 1999-2012 RBKweb