English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2012
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
 STATISTIKK
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
 LERKENDAL360°
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
NYTTIG INFORMASJON
 BILLETTER
 VEIBESKRIVELSE
 BORTESUPPORTER
 INNMELDING I KJERNEN
SAMLING I BUNN
 GRATIS RBK E-POST
 MULTIMEDIA
 BOKHANDEL
 SPILL
 ANDRE I SVART-HVITT
 AUTOGRAFER
 LINKER
RBKweb
 RSS-KANAL
 ARKIV
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 TA KONTAKT
 BRUK SOM STARTSIDE
SØK I ARTIKLER
Gullfesten utsatt for RBK
Skrevet av Thomas Myren, 23. september 2009, 23:51

Rosenborg fikk aldri ballen i mål mot Tromsø, og dermed ble det ingen feiring av seriemesterskap i kveld.

- Vi er naturligvis skuffet over resultatet. Vi ville vinne gullet hjemme på Lerkendal, men sånn blir det iblant, konstaterer Erik Hamrén.

Hele Trøndelag så fram til å kunne sikre seriemesterskapet allerede i kveld, og håpet ble opprettholdt til siste sekund.

- Vi gjør en bra kamp. De første 30 minuttene er vi riktig bra uten at vi får den store sjansen - men det var mange halvsjanser. Deretter blir det en jevnere kamp før vi dominerer totalt i de siste 20 minuttene og har noen riktig store sjanser, oppsummerer Rosenborg-treneren.

Til tross for utsatt fest rykket RBK et lite hakk nærmere pokalen.

- Det er et tidsspørsmål, og vi kommer hele tiden nærmere. Men man skal aldri ta noe på forskudd - verken negative eller positive saker. Vi jobber videre og gleder oss over å ha 25 kamper uten tap sjøl om det gjør litt vondt at vi ikke fikk gullet i kveld, innrømmer Hamrén.

Uavgjort i Molde på søndag er nok til å sikre gullet, men Rosenborg stiller redusert. Kris Stadsgaard er allerede ute med tre gule kort og Marek Sapara (ankel) og Per Ciljan Skjelbred (hode) er begge høyst usikre.

- Det har jeg ikke tenkt på ennå. Jeg har fortsatt denne kampen i hodet, og Molde begynner jeg å tenke på først i morgen. Vi hadde håpet på en scoring på slutten fordi da hadde vi festet i kveld. Så får vi se om vi får feste på søndag, avslutter Erik Hamrén.


Utskriftsvennlig versjon Utskriftsvennlig versjon | Diskutér «Gullfesten utsatt for RBK» i forumet! Diskutér «Gullfesten utsatt for RBK» i forumet!

nyheter 
forum 

ROSENBORG-MAIL
Brukernavn:
Passord:
Gratis RBK-mail
Glemt passord?

ANNONSE
SITATET

 © 1999-2012 RBKweb