English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2012
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
 STATISTIKK
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
 LERKENDAL360°
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
NYTTIG INFORMASJON
 BILLETTER
 VEIBESKRIVELSE
 BORTESUPPORTER
 INNMELDING I KJERNEN
SAMLING I BUNN
 GRATIS RBK E-POST
 MULTIMEDIA
 BOKHANDEL
 SPILL
 ANDRE I SVART-HVITT
 AUTOGRAFER
 LINKER
RBKweb
 RSS-KANAL
 ARKIV
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 TA KONTAKT
 BRUK SOM STARTSIDE
SØK I ARTIKLER
- Scoret på dårligste sjansen
Skrevet av Thomas Myren, 12. juli 2009, 22:02

Rade Prica ble matchvinner for Rosenborg i sliteseieren over Strømsgodset.


VINNERMÅLET: Rade Prica fikk god treff på stussen fra Alexander Tettey.

Foto: Thomas Karlsen

DRAMMEN (rbkweb.no): - Det blir unødvendig nervøst på slutten. Det blir det når det bare er 1-0. Vi skulle ha avgjort kampen i 1. omgang - jeg skulle ha laget tre-fire mål, sier en sjølkritisk Prica.

Heldigvis gikk en avslutning i mål.

- Steffen stusser til Tettey, som slår videre til meg. Jeg slår til på volley. Det er vel den målsjansen jeg minst burde score på, men det var riktig skjønt å se den gå inn, smiler svensken.

Like fornøyd var han ikke med RBK i kveld.

- 1. omgang syns jeg er helt OK - vi burde ha avgjort. I 2. omgang kommer vi ikke opp i normal standard. Vi ser litt trøtte ut, og de får styre litt for mye. Men det var stabil innsats og rettferdig seier.

Like etter pause fikk han gult kort etter å ha trått hardt til i en løpsduell med Glenn Andersen. Det var hans tredje gule kort, og dermed venter karantene mot Lillestrøm om to uker.

- Jeg får kort fordi jeg reagerer. Det er mitt frispark, ikke hans, hevder Prica.


Utskriftsvennlig versjon Utskriftsvennlig versjon | Diskutér «- Scoret på dårligste sjansen» i forumet! Diskutér «- Scoret på dårligste sjansen» i forumet!

nyheter 
forum 

ROSENBORG-MAIL
Brukernavn:
Passord:
Gratis RBK-mail
Glemt passord?

ANNONSE
SITATET

 © 1999-2012 RBKweb