Utskrift fra rbkweb.no

Ber Aas fri fra landslaget?
Skrevet av Thomas Myren, 21. april 2008, 12:26

Rosenborg lider av mangel av midtspisser mot Tromsø, og vurderer å be Jo Sondre Aas fri fra forberedelsene til G19-landslaget foran EM-kvaliken.

Yssouf Koné slipper sannsynligvis unna med bare én kamps karantene for utvisninga mot Vålerenga, men er uansett uaktuell på lørdag. Prognosene for Steffen Iversen tilsa før helga ytterligere to-tre uker ute med skaden i kragebeinet, og det er dermed usannsynlig at han heller kan spille mot Tromsø.

Dermed vil sannsynligvis John Pelu og Jo Sondre Aas kjempe om plassen ved siden av Didier Konan på topp. Problemet er at sistnevnte i utgangspunktet er på oppdrag for fedrelandet. G19-landslaget spiller nemlig tre kvalikkamper i Østfold i neste uke: Island (søndag), Bulgaria (tirsdag) og Israel (fredag).

Men ettersom det altså er lørdagskamp mot Tromsø vil det bare være forberedelsene denne uka han mister ved å prioritere Rosenborg. Så får det bli opp til landslagssjef Nils Johan Semb å vurdere om Aas kan spille to kamper på to dager i helga.

RBK har fortsatt ikke bestemt seg for om de skal be fri Aas. Avgjørelsen blir sannsynligvis ikke tatt før onsdag.

Marek Sapara er for øvrig ventet tilbake etter sin lårstrekk, mens det er usikkert om Roy Miller blir frisk i tide etter samme type skade.

nyheter
forum