English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2012
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
 STATISTIKK
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
 LERKENDAL360°
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
NYTTIG INFORMASJON
 BILLETTER
 VEIBESKRIVELSE
 BORTESUPPORTER
 INNMELDING I KJERNEN
SAMLING I BUNN
 GRATIS RBK E-POST
 MULTIMEDIA
 BOKHANDEL
 SPILL
 ANDRE I SVART-HVITT
 AUTOGRAFER
 LINKER
RBKweb
 RSS-KANAL
 ARKIV
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 TA KONTAKT
 BRUK SOM STARTSIDE
SØK I ARTIKLER
Bedre trent enn på lenge?
Skrevet av Thomas Myren, 25. januar 2008, 18:38

Erik Hoftun hjemmedebuterte som Rosenborg-trener mot gamle lagkamerater i Bodø/Glimt. Han kunne glede seg over både 8-0-seier og gryende vinterform.

- Vi har vært gjennom en tøff periode med masse trening, og det kommer vi til å få betalt for utover i sesongen - også inn mot Fiorentina-kampene, slår Hoftun fast overfor rbkweb.no.

I øyeblikket har han samme dobbeltrolle som i Glimt, nemlig sportslig leder og hjelpetrener. Han gleder seg over stor framgang fra i fjor vinter, da slappe prestasjoner i Royal League ble fulgt opp med svært varierende kvalitet i treningskampene.

- Det er stor vilje i det vi gjør, og gode, samtidige bevegelser. Ikke minst er det godt tempo i pasningsspillet - i lengderetninga. En god dag, slår Hoftun fast.

Som gammel stopperkjempe var han også fornøyd med at RBK ufarliggjorde motstanderen også i forsvar.

- Vi gjør en bra kamp begge veier. Vi er veldig trygge defensivt gjennom hele kampen, og slipper nesten ikke til Glimt i det hele tatt før mot slutten.

- Er 8-0 forskjellen på Glimt med og uten Erik Hoftun?

- He-he, nei, jeg tror ikke jeg hadde gjort så mye fra eller til i dag. Det er klart at Glimt har en dårlig dag på jobben. Backfireren de stilte med var ikke normal, og det gjorde dem utrygge. Det er alltid to lag på banen i en fotballkamp, og fordi vi var gode og Glimt dårlige, ble avstanden så stor som den ble.

- Hva gjenstår før RBK er skikket til å møte Fiorentina?

- Vi er nødt til å jobbe knallhardt også i de tre neste ukene. Vi skal ikke hvile for lenge på denne seieren. Allerede fra søndag av må vi jobbe videre. Det gjenstår fortsatt en stor jobb, avslutter Erik Hoftun.


Utskriftsvennlig versjon Utskriftsvennlig versjon | Diskutér «Bedre trent enn på lenge?» i forumet! Diskutér «Bedre trent enn på lenge?» i forumet!

nyheter 
forum 

ROSENBORG-MAIL
Brukernavn:
Passord:
Gratis RBK-mail
Glemt passord?

ANNONSE
SITATET

 © 1999-2012 RBKweb