English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2012
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
 STATISTIKK
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
 LERKENDAL360°
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
NYTTIG INFORMASJON
 BILLETTER
 VEIBESKRIVELSE
 BORTESUPPORTER
 INNMELDING I KJERNEN
SAMLING I BUNN
 GRATIS RBK E-POST
 MULTIMEDIA
 BOKHANDEL
 SPILL
 ANDRE I SVART-HVITT
 AUTOGRAFER
 LINKER
RBKweb
 RSS-KANAL
 ARKIV
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 TA KONTAKT
 BRUK SOM STARTSIDE
SØK I ARTIKLER
Tettey tok ikke av
Skrevet av Thomas Myren, 25. august 2007, 22:40

Onsdag debuterte Alexander Tettey på landslaget, og i kveld fulgte han opp med et knallskudd som i realiteten avgjorde mot Vålerenga.


Foto: Thomas Karlsen

- Det er helt greit, jeg er ikke i himmelen, sier han sjøl.

En halv million Rosenborg-supportere rundt om i landet synes nok skuddet på halvspretten fra 30 meter etter en dårlig VIF-klarering var mer enn greit nok der det sneik seg inn ved lengste stolpe. TV2 målte hastigheten til imponerende 104 km/t.

- Jeg har mange dårlige, men innimellom noen bra skudd. I dag fikk jeg godt treff, og jeg er veldig glad for at den gikk inn, smiler Tettey.

Det viktige ledermålet ni minutter før pause tok mer eller mindre knekken på Vålerenga etter en god start på kampen.

- Det var kanskje litt avgjørende, for etterpå var de "shaky" og tok det litt mer med ro, mener den ferske landslagsspilleren.

Ikke uventet ventet det skryt fra treneren:

- Han står fram, og spiller godt både som indreløper og sentralt. Offensivt er det mye bra. Han viser seg fram både fotballmessig og fysisk. Det dobbeltrykket han hadde, da han kom alene med keeper, er gøyalt å se. Det er ikke så mange som gjør ham etter i Norge, slår Knut Tørum fast.

Alt var likevel ikke perfekt.

- Vi får sett Alex på godt og vondt i dag. Det meste er bra, men han har noe å jobbe videre med fordi 20 prosent av det han gjør er veldig dårlig, sier en oppriktig Tørum.

Det er defensivt Tettey fortsatt sliter litt, og det er grunnen til at Vidar Riseth i øyeblikket igjen er førstevalget sentralt. Men vikar-Alex gjorde altså det meste bra, da Riseth ble flyttet ned som erstatter etter at Bjørn Tore Kvarme hadde fått en smell i ribbeinene.

Sjøl vil ikke Kolstad-gutten si noe om hvor han helst vil spille på midtbanen.

- Det er treneren som bestemmer, men det gikk bra i begge posisjoner, avslutter en diplomatisk Alexander Tettey.


Utskriftsvennlig versjon Utskriftsvennlig versjon | Diskutér «Tettey tok ikke av» i forumet! Diskutér «Tettey tok ikke av» i forumet!

nyheter 
forum 

ROSENBORG-MAIL
Brukernavn:
Passord:
Gratis RBK-mail
Glemt passord?

ANNONSE
SITATET

 © 1999-2012 RBKweb