Stoor sa nei til landslaget
Skrevet av Thomas Myren, 17. desember 2006, 10:55
Fredrik Stoor ble innkalt som erstatter for nyopererte Mikael Dorsin, men den ferske Rosenborg-spilleren takket nei til å bli med på sin første A-landslagssamling i januar.
Det svenske landslaget skal til Sør-Amerika for å spille tre privatkamper i midten av januar. På grunn av låroperasjonen til landsmannen Dorsin, var alt duket for A-landslagsdebut for Stoor.
Men den gang ei. Etter å ha snakket med sin nye arbeidsgiver, bestemte Stoor seg for heller å bli med på RBK-treningsleir.
- Rosenborg var veldig bestemte på at de ville ha med meg til Gran Canaria. Alternativet var at jeg skulle være en uke med landslaget og en uke med Rosenborg, men det syntes ikke Roland Andersson (ass.trener på landslaget) var noen bra idé med tanke på tidsforskjellen, sier Fredrik Stoor til
FotbollDirekt.
- Føler du ikke at du gir fra deg sjansen til å bli landslagsspiller?
- Jo, visst er det en stor meritt å ha gjort en A-landskamp. Men lykkes og trives jeg i Rosenborg, tror jeg at sjansen dukker opp igjen, avslutter høyrebacken, som ankommer Trondheim 3. januar.