English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2010
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
 STATISTIKK
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
 LERKENDAL360°
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
NYTTIG INFORMASJON
 BILLETTER
 VEIBESKRIVELSE
 BORTESUPPORTER
 INNMELDING I KJERNEN
SAMLING I BUNN
 GRATIS RBK E-POST
 MULTIMEDIA
 BOKHANDEL
 SPILL
 ANDRE I SVART-HVITT
 AUTOGRAFER
 LINKER
RBKweb
 RSS-KANAL
 ARKIV
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 TA KONTAKT
 BRUK SOM STARTSIDE
SØK I ARTIKLER
Odd Grenland - Rosenborg 0-4
Skrevet av Thomas Myren, 25. september 2006, 20:55

Rosenborg reiste seg mesterlig etter smellen i NM-semifinalen, og begynte skjebneuka på best mulige måte.


HELT I HUNDRE: Steffen Iversen spilte sin seriekamp nummer 100, og markerte jubileet med mål nummer 39 i norsk eliteserie.

Foto: TV2

Knallstart på skjebneuka

Statistikken til RBK i kampene mot Odd er knallgod, spesielt på bortebane i Skien. Og med den borteformen gullfavorittene fra Trondheim har vist i hele år, lå alt på forhånd til rette for tre poeng.

Allerede etter sju minutter knallet Steffen Iversen inn ledermålet, etter å ha dempet en dårlig klarering fra Nat Borchers elegant på brystet og skutt opp i nærmeste kryss.

- Vi var gode fra start, og fikk tidlig det ene målet som ga oss ro i spillet vårt, sjøl om Odd kom litt tilbake. I 2. omgang var vi effektive, og benyttet de rommene som måtte komme da Odd presset framover, sa Knut Tørum til TV2.

Samtidig tvang RBK fram feil hos hjemmelaget. Etter 56 minutter doblet Jan Gunnar Solli enkelt ledelsen etter å ha utnyttet nok en elendig klarering - denne gang fra Pelle Nilsson. Dette var utrolig nok det andre målet på to kamper for spilleren som tradisjonelt har slitt med enorm scoringsvegring.

Bare minuttet etterpå økte Marek Sapara til 3-0 med en markkryper etter at Alexander Tettety først hadde brutt et Odd-angrep på midtbanen. Dette var hans første av mange mål i RBK-drakt.

- Vi var kyniske og fikk de målene vi trengte. Vi fikk ro over spillet, og kunne holde ballen litt i laget, oppsummerte Tørum.

Med tanke på det tøffe kampprogrammet denne uka var det lurt å spare på kreftene, men det hjalp Odd inn i kampen. Telemarkingene misbrukte uansett sjansene sine. I stedet fastsatte innbytter Yssouf Kone fra straffemerket sluttresultatet til 4-0 etter at Øyvind Storflor hadde blitt felt av Nilsson.

Nå venter Tromsø på torsdag og Lyn på søndag. Med full pott i disse hjemmekamper er RBK i suveren ledelse med fem poeng før avspark i Brann - Odd neste mandag.

- Vi har fått tilbake den flytfølelsen vi har hatt i hele høst. Vi er i form, og gleder oss til fortsettelsen. Vi er i begynnelsen av ei uke der ni poeng deles ut, og har fått de første tre, avsluttet Knut Tørum.

PS! Daniel Braaten sonet karantene for tre gule kort.

Kampfakta

Odd Grenland0-4ROSENBORG
 Steffen Iversen 7
Jan Gunnar Solli 56
Marek Sapara 57
Yssouf Kone str. 88

Mandag 25. septemberl 2006 19:00
Tippeliga, Odd stadion, Skien
6315 tilskuere

Rosenborg [4-3-3]
Lars Hirschfeld - Roar Strand, Christer Basma (Bjørn Tore Kvarme 67), Miika Koppinen, Mikael Dorsin - Marek Sapara (Per Ciljan Skjelbred 76), Vidar Riseth, Alexander Tettey - Jan Gunnar Solli, Steffen Iversen (Yssouf Kone 81), Øyvind Storflor

Gult kort RBK: Per Ciljan Skjelbred


Utskriftsvennlig versjon Utskriftsvennlig versjon | Diskutér «Odd Grenland - Rosenborg 0-4» i forumet! Diskutér «Odd Grenland - Rosenborg 0-4» i forumet!

ROSENBORG-MAIL
Brukernavn:
Passord:
Gratis RBK-mail
Glemt passord?

ANNONSE
SITATET

 © 1999-2010 RBKweb