Utskrift fra rbkweb.no

- Årsbeste i første omgang
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 5. juni 2006, 23:08

Per-Mathias Høgmo var svært fornøyd med prestasjonen selv om målet uteble.


Etter en noe traurig periode bak seg var det et bestemt Rosenborg som entret banen mot Brann. I første omgang overkjørte man nærmest gjestene, men ballen ville ikke i mål.

- Resultatet kunne og burde vært bedre men prestasjonen er vi veldig godt fornøyd med. I første omgang presterer vi til årsbeste, og har sjanser nok til å vinne komfertabelt. Men vi klarte ikke å få ballen i mål, og sånn er det av og til, sier Per-Mathias Høgmo til rbkweb.no.

- I andre omgang ser vi etterhvert at vi har noen spillere som mangler kamptrening, og det jevner seg ut som resultat av at en del spillere går litt tomme, mener han.

Den kommende pausen fra Tippeligaen vil komme godt med.

- Vi har hatt mange spillere ute med skader i vår som nå er på vei tilbake igjen. Så det er ingen tvil om at ferieperioden som kommer nå, skal gjøre oss godt, sier Høgmo.

RBK-treneren velger ikke å fokusere på at laget hans fortsatt ligger ti poeng bak serielederen fra Bergen.

- Vi er veldig opptatt på prestasjonsforbedringer, så kommer poengene som et resultat av det, avslutter Per-Mathias Høgmo.

nyheter
forum