Utskrift fra rbkweb.no

TIL får ikke leie Rønningen
Skrevet av Thomas Myren, 5. april 2005, 09:03

Tromsø-keeper Knut Borch har pådratt seg en langtidsskade. Ivar Rønningen er ønsket som vikar, men RBK sier sannsynligvis nei.

Borch brakk lillefingerbeinet i håndflaten i generalprøven mot Lillestrøm på søndag, og er ute store deler av vårsesongen. TIL har derfor fått muntlig ja fra fotballforbundet for å hente inn en erstatter sjøl om overgangsvinduet er stengt.

Øverst på lista over mulige vikarer står rutinerte Ivar Rønningen (30), men Rosenborg er skeptiske til å leie ut reservekeeperen sin.

- Hvis vi leier ut Rønningen og vårt førstevalg Espen Johnsen brekker en finger, har vi et problem, sier Rune Bratseth til VG.

RBK kunne eventuelt ha hatt med en klausul i leieavtalen som ga klubben rett til å hente tilbake Rønningen umiddelbart om noe slikt skulle skje, men det gir ikke overgangsreglene mulighet til: Dersom hadelendingen leies ut, må han minst være i Tromsø til 1. juli.

Rosenborg har ennå ikke tatt en bastant avgjørelse, men Tromsø har mer eller mindre gitt på forhånd.

- Det er nok ikke så aktuelt etter det jeg forstår. Han hadde vært et godt alternativ for oss. De skal ha et oppsummeringsmøte i dag og så får vi se, sier trener Otto Ulseth til Bladet Tromsø.

I stedet kan det være aktuelt for TIL å hente inn Espen Isaksen. Tredjekeeperen på Lerkendal sesongene 1998-2000 fikk prøve seg i UEFA-cupen for Stabæk i fjor høst, men er bare reserve hos 1. divisjonslaget. Tromsø har lenge vært interessert i helgelendingen, og nå kan det altså bli aktuelt å leie ham inn.

nyheter
forum