- Det må være vårt Rosenborg
Skrevet av Thomas Myren, 7. januar 2019, 17:50
Eirik Horneland har begynt å se for seg hvordan RBK skal se ut under hans ledelse.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
- Moderne trenere (03.01.18)
- Det er en stor klubb, som skal fortsette å vinne. Det er i tillegg et krav om å underholde. Så det blir et stort ansvar, konstaterer Horneland overfor
NRK.
- Det blir et helt annet trykk enn i Haugesund?
- Det er helt klart. Det er Norges desidert største klubb, og det er et stort ansvar. Det er et ansvar som jeg er beredt på å ta.
Da den påtroppende Rosenborg-treneren var i Trøndelag før helga, rakk han å besøke Nils Arne Eggen, som Horneland omtaler som «en av Europa beste fotballtrenere».
- Det er en fantastisk fotballtrener, som jeg traff på fredag. Han har et like stort engasjement for klubben og hva som skal skje i framtida som det han hadde da han trente klubben sjøl. Det er utrolig med lidenskap i den kroppen! smiler Horneland.
- Hvordan kan du videreføre Eggens 4-3-3?
- Vi skal rådføre oss godt med ham. Også har vi våre tanker, som vi blir nødt til å implementere. Det må være vårt Rosenborg, men det er bygd på en kultur og en identitet som ligger der fra før.
- Hvordan skal du påvirke Rosenborg?
- Det passer godt inn med det som ligger der fra før. Men jeg tror ikke vi skal gå for langt med å snakke om Rosenborg nå. Vi skal snakke mer om det når vi begynner der.
- Hva vil du si til supporterne som har vært skeptiske?
- Sunn skepsis! Vi kan slå nedenfra og opp. Vi gleder oss til å prøve å overbevise dem om at vi er flinke folk.