Utskrift fra rbkweb.no

Skjelvik tilbake mot Haugesund
Skrevet av Thomas Karlsen og Thomas Myren, 8. juni 2017, 16:36

Rosenborg regner med at Jørgen Skjelvik snart er friskmeldt etter tåskaden.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

- Jørgen har vi gode prognoser på. Får han noen dager fri nå, så skal han være i bra rute til å bli klar til vi skal til Haugesund, forteller Kåre Ingebrigtsen.

At skaden mot Vålerenga ikke er langvarig er en av årsakene til at RBK lot Jacob Rasmussen delta i U21-EM for Danmark, sjøl om Tore Reginiussen og Johan Lædre Bjørdal i øyeblikket er de to eneste tilgjengelige midtstopperne.

Treneren har nemlig et ess i ermet:

- Vi har jo Matti! Matti har spilt midtstopper, påpeker Ingebrigtsen, som sikter til vikariatet i Dnipropetrovsk i 2015.

Etter planen er også Anders Konradsen og Elba Rashani tilgjengelige mot Haugesund neste helg etter skader i henholdsvis legg og lår. Dessuten er Nicklas Bendtner med igjen etter å ha sonet sin straff for tre gule kort.

Mandag kveld begynner fellestreningene igjen.

- Vi er videre i cupen, og vi er øverst på tabellen. Da kan det være greit å ta noen dager fri. Så skal vi være godt i rute og godt skikket når sesongen skal avgjøres, lover Ingebrigtsen.

nyheter
forum