Endelig debut for Lundemo
Skrevet av Thomas Myren, 24. april 2017, 20:48
Marius Lundemo får sin første opptreden for Rosenborg mot Strindheim.
Foto: Frode Søraas/rbk.no
- Det er det jeg kom hit for. Jeg gleder meg, smiler Lundemo til rbkweb.no.
23-åringen ble operert i ankelen som Lillestrøm-spiller i oktober i fjor. Lørdag var han endelig tilbake i kamp for
RBK2 mot Mosjøen i 3. divisjon.
- Det var veldig lenge siden. Det var en fin og rolig start. Det var deilig å få spille litt elleve mot elleve og komme litt i gang, syns Lundemo.
- Du får føle litt på det å ha en ordentlig motstander. Det er sju måneder siden sist, så det var godt!
- Ankelen tålte belastninga?
- Ja, jeg kjente ikke noe verken underveis eller etterpå. Det kjennes bra ut.
- Hvordan har opptreninga vært?
- Jeg fikk et tilbakefall i januar (betennelse i sår etter stempling), som satte meg veldig tilbake. Det har tatt mye lengre tid enn det vi trodde. Men alt i alt har det gått fint. Den siste måneden har jeg fått trent bra. Det nærmer seg nå.
- Fotballkondisjonen begynner å komme seg?
- Ja, det kommer med tida. Jeg merker at jeg ikke er i toppslag, men når jeg får nok treninger og noen kamper til, blir det bra.
- Du har håp om snart å få slippe til også i seriekamp?
- Det er målet. Jeg regner med at jeg får muligheten ganske snart.
- Det er mange kamper utover mai, så kanskje du også får starte i serien?
- Ja, jeg håper det. Det er bare å ta mulighetene!
- Hva skjedde egentlig da du skadet ankelen som Lillestrøm-spiller i fjor høst?
- Jeg ble taklet mot Tromsø. Det var et slags bånd, som holder på plass noen sener, som løsnet. Det måtte festes.
- Du har vært mye skadet de siste årene.
- Jeg håper veldig at jeg er ferdig med det nå. Mye av det jeg har hatt, har vært veldig uflaks: Ting som man ikke helt har skjønt før det har gått veldig lang tid, sjøl om det egentlig ikke har vært noen store problemer.
- Den siste skaden var en takling, som gjorde at det tok lang tid. Jeg håper virkelig at det er over nå, at jeg får trent godt over lang tid og vist hva jeg kan.