Utskrift fra rbkweb.no

- Vi skal gjennomføre med stil
Skrevet av Thomas Myren, 27. september 2015, 21:15

Kåre Ingebrigtsen gledet seg over at Rosenborg slo tilbake mot Viking etter serietapet forrige helg.

- Det ser bra ut. Desto flere poeng vi tar og mindre kamper det blir igjen, desto bedre er det for oss. Vi kommer ikke til å slippe opp eller feire noe før det er totalt umulig for noen å ta oss igjen. Vi skal gjennomføre med stil, slår Ingebrigtsen fast etter 2-0-seieren.

- Dere tok ledelsen på overtid før pause.

- Vi kunne ha scoret på den som går i stolpen òg, så vi skaper nok. Men jeg syns ikke vi kontrollerer nok i førsteomgangen. I andreomgangen syns jeg vi har bra kontroll på det. Da gjør vi det fornuftig, og spiller med mindre risiko. Da er vi bra.

- Etter 1-0 var vi ikke så fryktelig bekymrede. Vi fikk luket bort de to-tre feilene fra 1. omgang: Den ene målsjansen er gedigen, der Jonas redder på streken.

- Jeg syns det er en veldig bra dag på jobben av guttene: Det er kontrollert, bra, energisk og displinert. Det er sånn du nærmer deg et seriegull.

- Hvordan syns du de Lanlay gjorde det mot gamle lagkamerater?

- Han løser deg strålende, men vi bruker en halvtime på å sette ham opp. Det handlet om å sette opp spillerne våre én mot én, for da skapte vi trøbbel for dem hver gang. Det var vi bra på i store perioder. Da er både Pål og Yann-Erik veldig bra.

nyheter
forum