- Jeg må komme inn i rollen
Skrevet av Thomas Myren, 9. august 2014, 17:39
Alexander Søderlund har vært nokså usynlig og har ingen mål etter omlegginga til 4-3-3.
Foto: Thomas Karlsen
- Bare jeg får kommet inn i rollen og scoret et par mål, så kommer ting til å løsne av seg sjøl. Du må ha kontinuitet i treningsarbeidet og i kamp, og så kommer du inn i det. Det er det jeg jobber med, sier Søderlund til rbkweb.no.
- Hva er uvant?
- Det er ikke så mye som er uvant, men det er en litt annerledes måte å spille på enn det jeg har gjort før. Vi var mer direkte i spillestilen før. Nå er det mer å ligge og lure, være mer "boks-spiller". Det er noe jeg jobber med hver uke for å bli bedre til.
- Hvor nær følte du at du var mål mot Karabükspor?
- Vi hadde mye ball, men vi skapte ikke de store sjansene. Men jeg tror ikke det blir så lenge til neste mål. Jeg håper det blir i morgen. Jeg gleder meg til det.
- Hva må dere gjøre annerledes for å skape større sjanser?
- Vi har endret litt på spillestilen vår. Nå er det tilbake til "basic" RBK. Det er bare å få det inn, så blir det bedre og bedre for hver kamp. Nå har vi også flere spillere tilbake, så det blir bra.
- Venstrelåret ditt føles helt fint igjen?
- Ja, nå er det så å si helt bra. Nå er det bare å komme i slag igjen. Så er vi der.
- Hvordan blir det å møte Start i morgen?
- Det blir spennede. Jeg har en bra statistikk mot Start; jeg kan ikke huske sist jeg tapte mot dem. Jeg har òg en kompis på laget der, så det blir gøy.
- Hva tenker du om resten av sesongen?
- Vi må få oss en pallplass. Vi skal ha medalje, slik at vi kan være med i Europa neste år. Så det er mye å spille for.