View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
jorji Rutinert

Joined: 31 Mar 2011 Posts: 520
|
|
Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 18978
|
Posted: 06.03.2015 17:11 Post subject: |
|
|
Tragisk. Koteng må bort. |
|
Back to top |
|
 |
nidaros997 Veteran
Joined: 03 Aug 2007 Posts: 2514
|
Posted: 06.03.2015 17:30 Post subject: |
|
|
Han er flink til å snakke for seg, det skal han ha, men vi får nå se. Det var lite substans og visjoner utover å si de selvsagte tingene i det intervjuet. På spørsmål om hvordan klubben skal lykkes nå som vi ikke har de samme økonomiske midlene som tidligere kan man ikke vri det til at han som leder skal få folk til å være stolte av seg selv og den jobben de gjør etc. Det blir å koke suppe på en spiker.
I motsetning til Hoftun vil jeg tro han går til 'en annen jobb for å søke nye utfordringer' hvis det ikke går hans vei som sportslig leder, eller han bukker under for presset eller får samarbeidsproblemer.
Noen som vet hvilket forhold Bjørnebye eventuelt har hatt til Hoftun og Ingebrigtsen? Jeg vil anta at det ikke er noen sterk link der, men at Bjørnebye heller har linker til andre i Avantas/RBK-ledelsen?
Gitt at ting har blitt som de har blitt, så kan vi vel ikke annet enn å gi han en sjanse, og se hvordan det går.
For klubben derimot, så ser jeg lite bedring. Dette var en viktig stilling, og jeg vil tro man kunne fått langt mer kompetente kandidater enn Bjørnebye.
Dessverre.
 |
|
Back to top |
|
 |
Hakkespett Veteran

Joined: 23 Nov 2011 Posts: 2654
|
Posted: 06.03.2015 17:30 Post subject: |
|
|
Føler vi sitter igjen med mye det samme som Hoftun hadde å by på. Jeg ser derimot et par vesentlige forskjeller; Bjørnebye hadde en stor del av karrieren i utlandet. Dette må da ha skapt en form for nettverk han kan benytte seg av. Et annet punkt er at som utviklingssjef for NFF bør han ha en relativt god oversikt over unge fremadstormende nordmenn. _________________ Selv solen går ned i svarthvitt. |
|
Back to top |
|
 |
Stano_11 Veteran
Joined: 16 Feb 2004 Posts: 2981
|
Posted: 06.03.2015 17:32 Post subject: |
|
|
Ser på en annen tråd at Bjørnebye har og vært i Avantassystemet... men stemmer det da? |
|
Back to top |
|
 |
gisp! Legende
Joined: 04 Sep 2008 Posts: 10763
|
Posted: 06.03.2015 17:36 Post subject: |
|
|
Må vel ha nådd opp til det venstreback-kompetansenivået på trener-/ ledersiden i klubben at vi kan begynne å diskutere venstrebackens rolle mer på detaljnivå nå. _________________ "Det er viktig å gå på banen for å være best mulig sjøl. Men det er langt viktigere å gå på banen for å gjøre medspillerne gode." |
|
Back to top |
|
 |
Eru Veteran
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 3229
|
Posted: 06.03.2015 17:38 Post subject: |
|
|
Husk at Espen er valgt som talsmann og gjerne må svare på kort varsel. Han kan ikke ringe rundt til medlemmene hver gang han skal uttale seg
Tror nok han uttaler seg stikk i strid med hva hovedtyngden av medlemmene mener her, men det vil kunne skje fra tid til annen. |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61130 Location: Trondhjem
|
Posted: 06.03.2015 17:38 Post subject: |
|
|
Jeg kan bekrefte at Bjørnebye har hatt en rolle som "motivator"/ambassadør for (daværende) Total Consult Trening. Han har dermed vært i samme sfære som Alstad, Stjernen - og Perry. |
|
Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 18978
|
Posted: 06.03.2015 17:40 Post subject: |
|
|
Helt sykt. Kan vi ikke bare skifte navn til Avantas Ballklub først som sist? |
|
Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 06.03.2015 17:45 Post subject: |
|
|
Skal ikke bruke det mot skeptikerne den gang, for ingen så vel Bjørnebye komme. Men jeg må bare gni salt i såret og gjenta at Tor Kristian Karlsen var ledig og lysten inntil 2-3 måneder siden.
TKK sounds pretty damn good now, gjør han ikke?
---
Har koblinga til Avantas vært tatt opp på medlemsmøter? Dette er jo et poeng som må frem i lyset. Nå har vi hatt ansettelser etter ansettelser av folk som på papiret er feil for klubben enten i meritter, kompetanse eller holdninger, og "alle" kommer fra Avantas. Det lukter rett og slett råte av hele opplegget.
Hører jeg noen i RBK nevne ordene "god prosess" igjen de nærmeste årene blir det selvskading. _________________ Influencer™ |
|
Back to top |
|
 |
Willoch Veteran
Joined: 22 Dec 2009 Posts: 1678
|
Posted: 06.03.2015 17:52 Post subject: |
|
|
Har vel vært kritisk til en spissing av ungdomsfotball jfr kommentar i Aftenposten. Hva betyr dette for salmarakademiet? Har vel tidligere vært kjent for å være en spesiell kar, ser for meg at han kan være vanskelig å samarbeide med? Men proff mht trening er han vel. Kvalisert sportslig er han vel også, business biten er jeg mer usikker på. _________________ Willoch |
|
Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 06.03.2015 18:03 Post subject: |
|
|
Ja, spørsmålet er hva han kan bidra med. Han har spilt mye fotball og har syslet litt med trenergjerninger, men dette betyr i utgangspunktet svært lite for rollen han nå skal inn i. Det er forskjell på å være selger og salgssjef.
Sportslig leders hovedgeskjefter går ut på bygging og vedlikehold av stall på kort og lang sikt, samt langsiktige strategier for spillerlogistikk og utvikling.
Her er klubbens egne kriterier i utlysninga av jobben:
-Å sørge for en best mulig spillersammensetning i RBKs a-stall på kort sikt
-Å sørge for en best mulig spillersammensetning i den samme a-stallen over tid
-Ã… jobbe for at utviklingsavdelingen, SalMarakademiet, utvikler best mulig spillere
-Å forstå en klubb som RBKs ambisjoner og økonomiske forutsetninger.
Han har null erfaring med spillerlogistikk og stallbygging/-vedlikehold, og han har null erfaring med økonomi. Det eneste han passer inn på er spillerutvikling, som han har jobbet med i NFF, men han viser også holdninger innen dette som er svært vanskelig å forene med et "eliteakademi" som SalMar. _________________ Influencer™ |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61130 Location: Trondhjem
|
Posted: 06.03.2015 18:03 Post subject: |
|
|
Må si at tankene hans rundt talentutvikling gjør meg skeptisk - i likhet med manglende erfaring når det gjelder spillerlogistikk. Virker som om Hoftun skal fortsette med forhandlinger inntil videre ...
Forresten var Koteng på TV2 Nyhetskanalen klokka 16.45. Er vel muligens fortsatt gratis å spole tilbake og se? |
|
Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 18978
|
Posted: 06.03.2015 18:05 Post subject: |
|
|
SIB er overhodet ikke kvalifisert for jobben, men det er aldri et kriterium på Brakka så det er vel unfair å komme trekkende med det. |
|
Back to top |
|
 |
KitWalker Veteran

Joined: 16 Mar 2011 Posts: 3961
|
Posted: 06.03.2015 18:09 Post subject: |
|
|
Håper 2mas kjører på om dette med talentarbeid og barneidrett. For dette er viktig for RBK som klubb.
Er som flere andre her inne svært skeptisk/uenig til SIB holdning til talentutvikling. |
|
Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11366
|
Posted: 06.03.2015 18:11 Post subject: |
|
|
Kan vi stenge den gamle tråden og samle diskusjon her? Foregår i to tråder pt. |
|
Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 06.03.2015 18:12 Post subject: |
|
|
Nå sitter vi altså stort sett med folk med lite eller ingen relevant erfaring før de ble ansatt i sine respektive lederjobber, utover eventuelt Hoftun, om han fortsetter som "overgangsansvarlig", som han over år har vist at han er svært varierende (for å være politisk) på.
Hvor dårlig er det ting må bli før de blir bedre, igjen? _________________ Influencer™ |
|
Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6955 Location: Trøndelagia
|
Posted: 06.03.2015 18:15 Post subject: |
|
|
Brann-dårlig - og Brann viser at det heller ikke er noen garanti for endring _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 06.03.2015 18:19 Post subject: |
|
|
Vi fortsetter å nedgradere, og nedgraderer tidvis også ambisjonene. Mulig det er bevisst langsiktig stragegi - å dra laget ned på et nivå hvor lederne ikke lenger ser så inkompetente ut?  _________________ Influencer™ |
|
Back to top |
|
 |
vegardj Rutinert
Joined: 31 May 2009 Posts: 765
|
Posted: 06.03.2015 18:20 Post subject: |
|
|
Ifølge Koteng på nyhetskanalen skal Bjørnebye innføre systematikk fra toppidretten, som visstnok er hva han har holdt på med i NFF. Videre veide det for ham at han har erfaring som fotballspiller, og et navn internasjonalt.
Last edited by vegardj on 06.03.2015 18:21; edited 1 time in total |
|
Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11366
|
Posted: 06.03.2015 18:20 Post subject: |
|
|
Intervju med Koteng på nyhetskanalen:
Hvorfor har dere valgt SIB?
-Han har en bakgrunn og en måte å jobbe på som vi har veldig tro på. Vi vil satse på toppidrett og vi tror han kan bygge opp en systematikk som bidrar til det.
Hvilke konkrete kvaliteter og erfaringer har han?
-Han har spilt på høyt nivå, jobbet med kvalitetsforbedringer i forbundet og har en bra posisjon internasjonalt
Hvor lenge har dere jobbet med å få på plass SIB?
-Ikke så lenge, han har vært mye på reise så vi har ikke vært så effektiv.
Var han førstevalget?
-Ja
SIB har ikke jobbet med klubbfotball siden 2007, er det hemmende?
-Nei, han kan komme inn å se med nye øyne, norsk fotball har ikke utviklet seg voldsomt siden det.
Hva blir SIB viktigste jobb fremover?
-Viktigste blir å innføre systematikk for forbedringer både treningsmessig, holdningsmessig og på spillerlogistikk
Trener KI og SIB spilte sammen i 92, de kjenner hverandre, det er ikke dumt?
-Nei det er en fordel, at kjemien er bra.
Last edited by Hedning on 06.03.2015 18:22; edited 1 time in total |
|
Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6955 Location: Trøndelagia
|
Posted: 06.03.2015 18:21 Post subject: |
|
|
Tja kanskje det? Akkurat når det kommer til nedgradering er de jo tross alt kompetente. _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 06.03.2015 18:22 Post subject: |
|
|
Kleviño wrote: | Intervju med Koteng på nyhetskanalen:
Hvorfor har dere valgt SIB?
-Han har spilt mye fotball, og tilogmed i England! |
Korta ned litt for deg, jeg. _________________ Influencerâ„¢ |
|
Back to top |
|
 |
Kent Veteran
Joined: 11 May 2007 Posts: 1102
|
Posted: 06.03.2015 18:25 Post subject: |
|
|
Kleviño wrote: | Intervju med Koteng på nyhetskanalen:
Hvorfor har dere valgt SIB?
-Han har en bakgrunn og en måte å jobbe på som vi har veldig tro på. Vi vil satse på toppidrett og vi tror han kan bygge opp en systematikk som bidrar til det.
Hvilke konkrete kvaliteter og erfaringer har han?
-Han har spilt på høyt nivå, jobbet med kvalitetsforbedringer i forbundet og har en bra posisjon internasjonalt
Hvor lenge har dere jobbet med å få på plass SIB?
-Ikke så lenge, han har vært mye på reise så vi har ikke vært så effektiv.
Var han førstevalget?
-Ja
SIB har ikke jobbet med klubbfotball siden 2007, er det hemmende?
-Nei, han kan komme inn å se med nye øyne, norsk fotball har ikke utviklet seg voldsomt siden det.
Hva blir SIB viktigste jobb fremover?
-Viktigste blir å innføre systematikk for forbedringer både treningsmessig, holdningsmessig og på spillerlogistikk
Trener KI og SIB spilte sammen i 92, de kjenner hverandre, det er ikke dumt?
-Nei det er en fordel, at kjemien er bra. |
Og ikke minst; han er kompis. |
|
Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11366
|
Posted: 06.03.2015 18:27 Post subject: |
|
|
Sportsnyhetene er tilbake 17:45, mulig med mer. |
|
Back to top |
|
 |
|