View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
Hodor Veteran

Joined: 23 Aug 2013 Posts: 3636 Location: Sunnmøre's hovedstad
|
Posted: 09.01.2022 17:51 Post subject: |
|
|
Jøss, gjenstår å se om det skjer.
Legger ved noen utdrag i saken
Tidligere MFK-spiller vil nå møte i retten.
Jeg opplever at Babacar er innstilt på å vende tilbake til Norge for å møte i ankesaken, sier Reidar Vågnes. Det er han som har formidlet kontakten mellom Romsdals Budstikke og Babacar Sarr.
"Jeg var klar for å møte i den første rettssaken, da jeg var i Russland. Til slutt ble den utsatt fordi Sonni (Nattestad) ikke kunne komme. Andre gang de ba meg møte i retten kunne ikke advokaten min (Mette Yvonne Larsen) være der. Tredje gangen var jeg i Senegal og visumet mitt var utgått. Det er grunnen.
– Mottok du stevning eller andre henvendelser fra påtalemyndighetene i Norge?
– Jeg tror jeg har mottatt den, men jeg kan ikke huske det. Jeg har mistet den mailen.
– Hvorfor har du ikke svart på henvendelser eller tatt kontakt med norske myndigheter?
– Jeg kan ikke kontakte de norske myndighetene. Det er advokaten min sin jobb.
– Har du bedt din norske advokat om å kontakte myndighetene på dine vegne for å fortelle at du ønsker å møte i retten?
– Vi har snakket om det, men da var jeg allerede etterlyst og jeg mener det ikke er riktig. Jeg vil ikke komme dit som en kriminell, jeg vil komme dit frivillig.
Har du forståelse for belastningen det kan påføre motparten at saken ennå ikke er endelig avgjort?
– Ja, jeg vet det, men jeg har fortsatt ikke stukket av eller gjemt meg." |
|
Back to top |
|
 |
Pappelg Veteran

Joined: 10 Jul 2018 Posts: 1864
|
|
Back to top |
|
 |
Hentesveis Veteran

Joined: 24 Aug 2004 Posts: 5628 Location: Kroppen i Oslo, men hjertet i Trondheim
|
Posted: 09.01.2022 19:43 Post subject: |
|
|
Kypros vel? _________________ Store ord og fett flesk sitt itj fast i halsen... |
|
Back to top |
|
 |
Pappelg Veteran

Joined: 10 Jul 2018 Posts: 1864
|
Posted: 09.01.2022 19:45 Post subject: |
|
|
Ja Kypros :p Skriver bare feil i dag jeg. Fikset det. Blir tidlig kveld hehe |
|
Back to top |
|
 |
Hentesveis Veteran

Joined: 24 Aug 2004 Posts: 5628 Location: Kroppen i Oslo, men hjertet i Trondheim
|
Posted: 09.01.2022 20:14 Post subject: |
|
|
Ingen stor sak Godt han forsvinner - syns han har spilt godt mot oss  _________________ Store ord og fett flesk sitt itj fast i halsen... |
|
Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 09.01.2022 21:12 Post subject: |
|
|
Det er vel ikke salg, heller. Han var ferdig med kontrakta i Molde og hadde tilbud fra blant annet dem og VIF.
Samme kan det være; han stuper ikke lenger på norske stadioner, og det er det eneste som betyr noe. _________________ Influencer™ |
|
Back to top |
|
 |
Zorbeltuss Veteran
Joined: 11 Feb 2012 Posts: 4054
|
Posted: 09.01.2022 23:45 Post subject: |
|
|
Den lille visa der til Sarr virker ved første øyenkast som et patetisk forsøk på å si at han er villig til å komme til Norge for ¨å møte i retten "bare man dropper etterlysninga for det er som å bli behandlet som kriminell" vel vitende om at det skjer ikke så da kan han la være å komme med god samvittighet.
Til Kypros med Hestad er jo litt merkelig, ingen "Glimt effekt" der altså?
Mister vel keeperen til Tyskland også, Ohi er borte.
Kan bli interessant 2022 når både Glimt, Molde og vi må drive med å bygge opp noe nytt, dog så har vi den fordelen at minus stopperplass og litt på kant så har vi bygd opp en ganske så komplett stall sånn litt under radaren til folk (Dino er vel siste rest av daukjøtt som henger igjen fra tiden under Horneland/Bjørnebye) _________________ Og forøvrig så er ikke andelen nederlendere i sportslig avdeling stor nok før den når 100% |
|
Back to top |
|
 |
RÃ¥nny Legende

Joined: 12 Apr 2008 Posts: 14171 Location: Namsos
|
Posted: 09.01.2022 23:54 Post subject: |
|
|
Zorac wrote: | Det er vel ikke salg, heller. Han var ferdig med kontrakta i Molde og hadde tilbud fra blant annet dem og VIF.
Samme kan det være; han stuper ikke lenger på norske stadioner, og det er det eneste som betyr noe. |
Japp, så han, Ohi og Linde ( som er på vei til Tyskland ) forlater Molde for den nette sum av kroner 0. _________________ " Det var et smart trekk av Rekdal å få oss i form "
- Torgeir Børven |
|
Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 10.01.2022 00:09 Post subject: |
|
|
Og det er jo stas. Nå er det veldig lenge siden Molde har vært avhengig av trivialiteter som inntekter, men det er selvsagt moro både i prinsipp og som signaleffekt. _________________ Influencer™ |
|
Back to top |
|
 |
RÃ¥nny Legende

Joined: 12 Apr 2008 Posts: 14171 Location: Namsos
|
Posted: 12.01.2022 16:15 Post subject: |
|
|
Kaasa fra Odd på vei inn.
https://www.vg.no/sport/f...row17_pos2 _________________ " Det var et smart trekk av Rekdal å få oss i form "
- Torgeir Børven |
|
Back to top |
|
 |
Pappelg Veteran

Joined: 10 Jul 2018 Posts: 1864
|
|
Back to top |
|
 |
RK Senior
Joined: 14 Dec 2021 Posts: 154 Location: Horten
|
Posted: 27.01.2022 18:45 Post subject: |
|
|
Molde går for Benjamin Tiedemann Hansen fra Haugesund som ny midtstopper.
Han er vel OK, men trodde Molde også var på utkikk etter noen med større fart i midtforsvaret.
https://www.nettavisen.no...3424236457 |
|
Back to top |
|
 |
skien88 Veteran
Joined: 06 Feb 2019 Posts: 1017
|
Posted: 27.01.2022 19:02 Post subject: |
|
|
Molde i Adidas drakter er rart å sjå på |
|
Back to top |
|
 |
Troillongan Veteran
Joined: 07 Sep 2007 Posts: 1237
|
Posted: 02.02.2022 12:09 Post subject: |
|
|
Benjamin Tiedemann Hansen klar for molde. I den forbindelse nevner de at også Molde kommer til å kjøre 3-4-3 formasjon i år:
https://www.adressa.no/sp...fantastisk
MFK er i ferd med å legge om spillestilen og satser på en 3–4–3-formasjon kommende sesong. _________________ I kvit å svart.. |
|
Back to top |
|
 |
Pettergomes Proff
Joined: 26 Jun 2019 Posts: 447
|
Posted: 02.02.2022 12:17 Post subject: |
|
|
Leste det.. Som med mye annet, de er eksepsjonelt hermegås |
|
Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 18979
|
Posted: 02.02.2022 12:20 Post subject: |
|
|
Også LSK har skifta til 343, tydeligvis den nye hipsterformasjonen. Hvis Man City skifter til 21412 til våren så skal alle spille det neste år. |
|
Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 02.02.2022 16:43 Post subject: |
|
|
Det har jo fått en renessanse nå, kanskje fordi 4-3-3-lag må være veldig gode i presspillet for å klare å vinne ball høyt fra et lag som fungerer godt i 3-4-3, og norske lag er jo veldig opptatte av å vinne ball gunstig.
Uten at jeg skal si det for sikkert gjetter jeg på at det er enda mer gjeldende på kunstgress, der det er enklere for dårligere spillere å flytte ballen raskt nok mellom de tre stopperne og rundt presset via vingbacken. Så min teori er at kombinasjonen av manglende etablert spill, ensidig fokus på gjenvinning og plastunderlag gjør at mange lag er redde for å ta den risikoen mot mange 3-4-3-lag, derfor demper de risiko ved å speile formasjonen.
Det vil nok ikke påvirke for eksempel Bodø/Glimt så mye, siden de allerede er gode til å ha ballen mye selv, og da kan man jo fint angripe en 3-4-3, særlig med brede kantspillere. _________________ Sitat slutt. |
|
Back to top |
|
 |
Mustrum Ridcully Legende

Joined: 15 Nov 2011 Posts: 10089 Location: Helt Apoel
|
Posted: 02.02.2022 21:12 Post subject: |
|
|
Nei, for den eneste aktive Brede som er toppspiller spiller jo for nettopp Bodø/Glimt, så det var jo flaks si. _________________ Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes? |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61137 Location: Trondhjem
|
Posted: 28.02.2022 22:15 Post subject: |
|
|
Regnskapet til aksjeselskapet er ikke klart ennå, men fotballklubbens regnskap skal behandles på årsmøtet tirsdag. Der går det fram at inntektene var på 124,7 millioner, mens utgiftene endte på 143,4 millioner. Isolert sett var klubbens driftsresultat dermed 18,7 millioner i minus.
Netto finansposter var 18,6 millioner og årsresultatet ble 73.000 kroner. Dette blir dekt av egenkapital.
– Klubbens avtale med Molde Fotball AS styrer uansett regnskapet omtrent i null. Et eventuelt minus dekkes automatisk opp av en overføring fra AS-et, fastslår administrerende direktør Ole Erik Stavrum i Molde Fotball AS.
Gjennom den såkalte hovedavtalen mellom klubb og AS kjøper aksjeselskapet markedsrettighetene til sponsorinntekter og reklameinntekter. AS-et dekker samtlige kostnader til spillerkjøp og kjøper retten til de framtidige inntektene fra spillersalg. For 2021 er denne overføringa på 22,3 millioner kroner.
Les mer: Så mye tjente MFK på spillersalg i fjor |
|
Back to top |
|
 |
Hodor Veteran

Joined: 23 Aug 2013 Posts: 3636 Location: Sunnmøre's hovedstad
|
Posted: 31.03.2022 09:26 Post subject: |
|
|
Erling Moe går ut og kaller VIF ett kjøpelag.
Treneren for Molde kaller andre klubber kjøpelag, fy faen så lite selvinnsikt det går ann å ha når man sitter i den klubben.
Det er jo litt for å terge opp Dag Eilev med tanke på lokal lokal lokal opplegget hans, og klart VIF har hentet mye siste sesongene, men hvilken klubb har ikke det? Med blandet suksess.
Men siste klubb som skal anklage andre for kjøpelag er plastikk-klubben på fergeleiet. |
|
Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 31.03.2022 11:17 Post subject: |
|
|
Det er liksom dét med Molde; uansett hva de kritiserer er det glasshus. Og så er det aldri glimt i øyet, kun en sånn surpædd-uttalelse som aldri blir artig banter.
Men noe må de vel gjøre for å få noen overskrifter. Man kan få veldig mye med (andres) penger, men heldigvis ikke relevans og interesse. _________________ Influencer™ |
|
Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 31.03.2022 11:40 Post subject: |
|
|
De er jo også den eneste eliteklubben som mener fotball skal spilles på dårligst mulig underlag av prinsipp, fordi det er billigere. Ikke av behov, men som generell leveregel der alt er penger og penger er alt.
Moe er jo en sånn type som kunne kjøpt seg en Rolls Royce, men mast seg til å bytte til nylonseter for å få refundert mellomlegget. _________________ Sitat slutt. |
|
Back to top |
|
 |
VIFOSLO Senior
Joined: 15 Jan 2022 Posts: 103
|
Posted: 31.03.2022 12:27 Post subject: |
|
|
Bra Moe har selvinnsikt i hvert fall. Klovn. |
|
Back to top |
|
 |
Mikkelsen Veteran

Joined: 27 Jan 2013 Posts: 4689
|
Posted: 31.03.2022 13:28 Post subject: |
|
|
Syns det er mye greiere å ha kun en MFK tråd jeg, mtp finne frem til gamle innlegg, historikk osv enklere  |
|
Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 31.03.2022 13:45 Post subject: |
|
|
Ble ikke den klippet i to for å unngå at Molde-tråden ble lengre enn Strand-tråden? _________________ Sitat slutt. |
|
Back to top |
|
 |
|