 |
|
 |
Debattforum
Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.
View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 6504
|
Posted: 03.06.2023 14:08 Post subject: Re: Kjernen lar seg styre av følelser - leserinnlegg |
|
|
puckno wrote: | Billig retorikk å bruke Horneland som eksempel på at Rekdal er riktig for Rosenborg. Problemet er ikke Kjernens utålmodighet. Problemet er at RBK har ansatt helt feil trenerE. Dette sa svært mange av oss supportere ifm ansettelsen, og jeg ser lite ved de siste 1.5 årene som endrer dette. |
Enig.
Horneland ble kastet under bussen og hadde ingen ønsker om å gåp rett in som hovedtrener og i så måte var planen i utgangspunktet god ved å ansette Kasper Hjulmand og la Horneland (som var veldig lærevillig) få erfaringen han trengte til å ta steget opp etterhvert.
Den erfaringa fik han ikke hos oss og etter å ha prøvd å slutte flere ganger fikk han endelig lov til slutt.
Så var han assistent under Kåre i Brann, fikk innsyn i hvordan 4-3-3 skulle gjøres og hvordan det ikke skulle gjøres før han tok over selv der og fikk forløst potensialet sitt i riktig rekefølge i en annen klubb enn RBK.
Nok engang er altså debatten om identitet sentral, og selv om det har blit bestemt før gjennomføres noe helt annet. Hvis vi ikke lærer av dette nå så blir det mange tøffe år fremover!
Vær tro mot arven etter beste evne, vær åpen, by på oss selv og vis hele landet at vi har en identitet som alle kan være stolte av! _________________
Neeskens wrote: | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
|
|
Back to top |
|
 |
Sløvsekken Veteran

Joined: 04 Oct 2007 Posts: 8781 Location: Rosenborg
|
Posted: 03.06.2023 16:33 Post subject: |
|
|
Det er jo akkurat der hele debatten blir feil. Alt dette fokuset på at RBK har sparket så mange trenere (som i seg selv kan diskuteres). Fokuset må rettes mot HVORFOR mislykkes disse trenerne. Og svaret er egentlig ganske enkelt, de burde aldri vært ansatt. Vi har hatt en helt ufattelig vingling i trenervalgene våre, egentlig helt tilbake til Eggen først ga seg i 2002.
Og der ligger feilen også med Rekdal. Å sparke han er ikke feil. Han burde aldri vært ansatt. Utrolig nok ble han ansatt under en eller annen bisarr disillusjon om at han står for "artig og angrepsvillig fotball". Rekdal har til dags dato ALDRI levert noe som likner på det engang, i noen klubb, på over 20 år. Jeg bare fatter og begriper ikke hvordan det styret fikk for seg at dette plutselig skulle endre seg drastisk når de ansatte han. Selv ikke i 2005, når han vant seriegull med Vålerenga, scoret de mer enn 40 mål på 26 kamper. Til sammenlikning scoret RBK på 7.plass 50 mål.
Det er aldri feil å sparke en trener som leverer langt under forventning. Å beholde Rekdal fordi vi har sparket trenere før er jo hinsides all fornuft. |
|
Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 6504
|
Posted: 04.06.2023 02:09 Post subject: |
|
|
Sløvsekken
Vi kan jo gå enda dypere og spørre hvordan skjedde det at klubben som skulle spille 4-3-3 kom til den konklusjonen at Kjetil Rekdal var rett mann, eller at Horneland var riktig mann , tiltross for at han egentlig ikke ville.
Det gir jo NULL mening å ha styrevedtak på 4-3-3 og RBK fotball for så å ansette en 4-4-2 trener men null erfaring eller kompetanse på den type fotball. FOR SÅ å ansette en pragmatisk taktikker som liker å spille med alt fra 5 til 7 i forsvar.
Det er DER jeg blir helt lost, for det skal jo ikke gå an!
Hvilket seriøst foretak i hvilken som heldst type næring har styrevedtak på at de SKAL ha elbiler som fiormabil for så å kjøpe enten traktor eller amerikaner.
WHAT....
Heldigvbis er disse personene nå borte fra å bestemme i klubben så får vi håpe de som sitter der nå har mere vett i skallen. _________________
Neeskens wrote: | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
|
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 58316 Location: Trondhjem
|
Posted: 07.08.2023 21:07 Post subject: |
|
|
Kjernen har i overkant av 2300 medlemmer, det er med få unntak det høyeste antallet medlemmer de har hatt siden oppstarten i 1996.
– I 2016 var det blant annet mange som meldte seg inn for å sikre seg billetter til cupfinalen, utenom det har vi aldri hatt så mange medlemmer, forteller Bjørn Skar.
Han gleder seg særlig over at det er flere unge på supportersiden.
– Jeg har holdt på med dette i 25 år. Det å være fotballsupporter har aldri vært kult, men nå ser vi en trend at det er mer populært å støtte det lokale fotballaget sitt, forteller Skar som også jobber på ungdomsskole.
Han mener at det fellesskapet som skapes på fotballkamper, på tvers av bakgrunn, er veldig fint.
Les mer: I kjernen av Kjernen
Litt uventet at Aftenposten plutselig slo til med sånn sak.  |
|
Back to top |
|
 |
gisp! Legende
Joined: 04 Sep 2008 Posts: 10610
|
Posted: 07.08.2023 22:59 Post subject: |
|
|
Dette er verdt å fremheve.
Jeg velger å tro at Øvre Øst bidro til å mane spillerne til å hente ut litt ekstra også her. Samtidig kjenner jeg på det samme håpet og gledes over utviklingen
Aftenposten wrote: | Et mirakel måtte til for å hjelpe hjemmelaget mot Odd. Det skulle de få. Hvem vet om det var peptalk i garderoben, spillerbytte, at Odd fikk et rødt kort eller at de ble heiet frem av en supportergjeng som aldri ga seg.
12.601 tilskuere møtte opp midt i fellesferien for å se Rosenborg sette tre mål på 45 minutter og dermed sikre seg sin tredje seier på rad.
Det gir håp for veien videre ifølge Kjernen-lederen.
– Etter at vi fikk ny trener, begynner vi å ane konturene av et Rosenborg med gjenkjennbare mønstre, angrep mot etablerte forsvar og så videre. Det gleder meg, forteller Bjørn Skar som har begynt å håpe igjen. |
_________________ "Det er viktig å gå på banen for å være best mulig sjøl. Men det er langt viktigere å gå på banen for å gjøre medspillerne gode." |
|
Back to top |
|
 |
Hentesveis Veteran

Joined: 24 Aug 2004 Posts: 5570 Location: Kroppen i Oslo, men hjertet i Trondheim
|
Posted: 27.08.2023 20:45 Post subject: |
|
|
Dæm har god kondis, dæm på ØØ - det ska dæm ha!  _________________ Store ord og fett flesk sitt itj fast i halsen... |
|
Back to top |
|
 |
|
Utviklet av phpBB.
Tilrettelagt for RBKweb.
|
|
 |
 |
SITATET |
 |
|
|
 |