English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2026
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Framtidige trenerkandidater
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 290, 291, 292 ... 854, 855, 856  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sidney
Veteran


Joined: 23 Aug 2012
Posts: 2525

PostPosted: 03.12.2018 15:01    Post subject: Reply with quote

Kamerat Ola wrote:
Forutsatt at Messi snakker sant, hvilket krever en sunn porsjon godvilje, antyder h*n, slik jeg ser det, at det er en mænædjer på Bosz-nivå. I hvert fall tolker jeg det globalt-nivå-greiene slik. Så får vi se. Kan ikke si jeg forventer en PM fra den kanten med det første.



Forutsatt at griser faktisk kan fly, at Helvete er frosset og at det egentlig var Molde som vant i år, håper jeg på avklaring snart.
_________________
Å nei håret fins itj mest
Sler ut tenner'n på den første som sei hest
Back to top
View user's profile Send private message
kristobal
Legende


Joined: 03 Nov 2005
Posts: 12317
Location: Verdal/Malvik

PostPosted: 03.12.2018 15:02    Post subject: Reply with quote

At noen hevder å vite noe som vi venter i stor spenning på - uten at vi egentlig vet om vedkommende faktisk vet noe, er bare irriterende.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
xMegafonmannen
Veteran


Joined: 20 Jul 2007
Posts: 2858

PostPosted: 03.12.2018 15:02    Post subject: Reply with quote

ola. wrote:
Vi VET at Messi ikke har peiling. Og det er nesten mer irriterende når noen begynner å tro på ham litt.


Fasit.
_________________
:/
Back to top
View user's profile Send private message
BalleK
Veteran


Joined: 06 Mar 2015
Posts: 3389
Location: Sandnes

PostPosted: 03.12.2018 15:43    Post subject: Reply with quote

Selv om Schinnwest skriver mye "rart" så er han i hvert fall redelig nok til å skrive at han tipper Coolen blir fast trener (eller han "tipper" ikke, han "vet"...)

Messi vet vi fra før at er et troll.

Andre som mener de vet kan lage en hash-kode på 1 minutt og poste denne dersom de ikke har lyst til å "blåse navnet", men har lyst til å vise at "jeg vet noe som ikke dere andre vet".

Google "online hash calculator", velg en algoritme, skriv inn navnet og kopier inn den hash-koden som bli generert i et innlegg her. Når navnet blir offentliggjort er det da enkelt for alle å sjekke om vedkommende hadde peiling. (Du må bare huske hvilken algoritme du valgte slik at andre kan sjekke i ettertid.)

F.eks. skrev jeg inn "BalleK" nå med algoritmen "snefru" og hash-koden ble:

3291873767bc58842802d405e194bf565b3df3870e599b43f46cc8d563a88dc2
_________________
RBK fjepper
Toillat folk e folk det å
Back to top
View user's profile Send private message
KitWalker
Veteran


Joined: 16 Mar 2011
Posts: 3961

PostPosted: 03.12.2018 15:49    Post subject: Reply with quote

Messi bryr seg nok katta i om hva dere mener han er(troll mm). Problemet er hos dere som hisser dere opp over det han skriver her inne.
Back to top
View user's profile Send private message
Undergangen er nær
Veteran


Joined: 27 Mar 2011
Posts: 1658

PostPosted: 03.12.2018 16:14    Post subject: Reply with quote

Sportssjef Carsten Jensen i Nordsjælland sier til dansk Eurosport at han regner med en avklaring rundt Hjulmand etter siste kamp i desember, men før nyttår. Sier videre at det står på hva Hjulmand selv vil om han fortsetter der eller ikke, og at de har begynt å lete etter alternativer i tilfellet han ikke forlenger.

Synes Jensen generelt framstår defensiv med tanke på mulighetene til å fortsatt ha Hjulmand i klubben etter nåværende kontrakt går ut.
Back to top
View user's profile Send private message
50prosenNT
Rutinert


Joined: 14 Aug 2018
Posts: 962
Location: Oslo

PostPosted: 03.12.2018 16:19    Post subject: Reply with quote

Høres absolutt ut som det er noe på gang ja Surprised
_________________
but but
Back to top
View user's profile Send private message
Yv89
Veteran


Joined: 08 Nov 2017
Posts: 1119
Location: Trønderlainne

PostPosted: 03.12.2018 16:24    Post subject: Reply with quote

Jeg håper Hjulmand kommer inn, han har helt riktig filosofi og er klart en vinnerskalle med humør.
_________________
Rosenborg. Min lidenskap, andres hat! Reise rundt å bare pisse på!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
larsarus
Legende


Joined: 12 Oct 2010
Posts: 10752
Location: Trolla

PostPosted: 03.12.2018 16:34    Post subject: Reply with quote

BalleK wrote:
(Du må bare huske hvilken algoritme du valgte slik at andre kan sjekke i ettertid.)

Feil feil feil! Det er F, det er E, det er I, det er L! Algoritmen kan du like gjerne oppgi sammen med HASHen. Det du må huske er den eksakte teksten du hashet, slik at vi i ettertid kan legge inn samme teksten og få samme hash.

Og da må man selvsagt skrive noe attåt å bare skrive et navn, slik at folk ikke kan bare teste forskjellige navn mot alle de forskjellige algoritmene. Skriver du f.eks. "Det som det blir er Wheelman" så er det ingen som klarer å finne på å teste akkurat den teksten mot alle hash-algoritmene.
Back to top
View user's profile Send private message
Knowrud
Veteran


Joined: 18 Sep 2010
Posts: 7536

PostPosted: 03.12.2018 17:32    Post subject: Reply with quote

Samme Messi som skrev at han ble kontaktet på sms av Erik Hoftun fordi han delte for mye insideinformasjon her inne. Han burde vært kastet ut for lenge siden.
Back to top
View user's profile Send private message
Undergangen er nær
Veteran


Joined: 27 Mar 2011
Posts: 1658

PostPosted: 03.12.2018 18:06    Post subject: Reply with quote

Høres ikke akkurat ut som at Hjulmand blir værende i Nordsjælland:

Kasper Hjulmands kontrakt udløber efter sæsonen. 30. juni næste år kan det være slut i Farum efter næsten ti år fordelt på tre perioder i klubben.

Hovedpersonen er ikke meget for at tale om den fremtid, der ligger efter 30. juni 2019.

- Jeg er i FCN og er stolt over at være her. Det er en fantastisk klub, et interessant projekt.

Har I dialog om en forlængelse af samarbejdet?

- Vi taler sammen hver dag. Vi er glade for hinanden og er i dialog.

Vil du gerne fortsætte i klubben?

- Jeg identificerer mig meget med de steder, jeg er. Klubben og hele projektet betyder meget for mig. Jeg er glad og stolt. Og ja, meget glad for at være her.

- Men jeg fokuserer slet ikke på, hvad jeg skal. Det handler ikke om mig. Det handler om, vi skal lave resultater med FCN.

https://ekstrabladet.dk/s...ud/7416496
Back to top
View user's profile Send private message
BalleK
Veteran


Joined: 06 Mar 2015
Posts: 3389
Location: Sandnes

PostPosted: 03.12.2018 19:21    Post subject: Reply with quote

larsarus wrote:
BalleK wrote:
(Du må bare huske hvilken algoritme du valgte slik at andre kan sjekke i ettertid.)

Feil feil feil! Det er F, det er E, det er I, det er L!


Eeeh - jo, du må faktisk vite hvilken algoritme du brukte....

Edit: Eller du mente at du bare kunne skrive hvilken algoritme du brukte sammen med hash-en?

Ja, det kan du jo. Men du må altså vite hvilken du brukte. Før eller siden må det i hvert fall oppgis.
_________________
RBK fjepper
Toillat folk e folk det å
Back to top
View user's profile Send private message
larsarus
Legende


Joined: 12 Oct 2010
Posts: 10752
Location: Trolla

PostPosted: 03.12.2018 19:34    Post subject: Reply with quote

Poenget mitt er at det går lynraskt å sjekke best guesses på hva du kan ha skrivd opp mot *alle* algoritmene du kan velge mellom, så du holder ikke noe info skjult ved å la være å oppgi algoritmen. Hemmeligheten skjules kun ved at vi ikke vet den *eksakte* teksten som var input og ikke har mulighet til å gjette den eksakt heller.
Back to top
View user's profile Send private message
BalleK
Veteran


Joined: 06 Mar 2015
Posts: 3389
Location: Sandnes

PostPosted: 03.12.2018 20:10    Post subject: Reply with quote

Mens mitt poeng var at det finnes en enkel metode for alle som vet hvem som blir ny trener i RBK (eller andre ting for den del), men ikke vil skrive det på et offentlig forum, men som allikevel har lyst til å skryte av at "jeg vet noe dere ikke vet". Og dette er så lett for alle å gjøre at hvis man ikke gjør det så tenker jeg "troll".

Så kan man oppgi hash-algoritme når man måtte ønske.

Og så er det et godt poeng som du sier - man bør skrive en litt lenger tekst enn bare navnet. I hvert fall hvis det er Hjulmand, for det navnet vil sikkert mange teste først.

Men ikke like farlig hvis det er Erlandsen eller Tørum - det er det sikkert ikke så mange som har lyst til å teste ut....

Smile
_________________
RBK fjepper
Toillat folk e folk det å
Back to top
View user's profile Send private message
henrifei
Veteran


Joined: 25 May 2011
Posts: 2599

PostPosted: 03.12.2018 20:14    Post subject: Reply with quote

utifra de som er nevnt på rbkweb så håper jeg det blir Hjulmand. han virker veldig spennende.
Back to top
View user's profile Send private message
Messi
Veteran


Joined: 13 Jun 2011
Posts: 2520

PostPosted: 03.12.2018 20:52    Post subject: Reply with quote

Hedon wrote:
Sjiraff wrote:
Da er det bare å sende meg en PM da. Hadde vært greit med en PM fra de som sier de vet hvem det er, så får vi se hvem som snakker sant eller ikke.

Jeg sendte Messi en PM i går med mulighet til å dele dette for egen troverdighets skyld, men han har valgt å avstå å svare - så kan man jo tolke det som man vil.

Det vi kan tolke ut ifra det han skriver over her, er iallefall at det ikke blir Hjulmand. Er vel ingen som hadde blitt overrasket om det ble han nå.


Så PM din nå. Takker også for alle andre PMene som jeg har fått med samme spørsmål.

Kan dessverre ikke si noe om,hvem som blir treneren. Blir offentlig gjort ca 20.desember. Men jeg er positiv til valget, får bare håpe at vedkommende ikke får et supertilbud, som han ikke klarer å si nei til i mellomtiden.. Får håpe og tro at ikke Southampton og andre trenerløse klubber ikke ser i hans retning.
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9867
Location: Drammen

PostPosted: 03.12.2018 20:57    Post subject: Reply with quote

Messi, nå har du en gylden sjanse til å bevise at du vet. Bruk f.eks. http://www.sha1-online.com/ - skriv en frase, velg en algoritme, og post resultatet her. Ikke skriv kun navnet direkte, men en setning som er vanskelig å gjette.

Så, når ny trener er annonsert, kan du vise hva frasen din var - som beviser at du var in the know - ved å skrive den, samt algoritmen du brukte.

Ingen kan gjette seg til hva du skriver, så dette er et glimrende "enveis" verktøy for å vise at du ikke bare farer med skrøn og mig som mange påstår.

Eksempel: Jeg skrev inn en setning og hash'et den med sha512. Resultatet:

eaf7a036ab4eb1b6a56fd692fdd442d3dffca006c112582747
9755d7ad371d7e9d64476aef5d8dea92368a3b1ddff7757979
cc74ebce95bb5fc12b5116de0e62

Du finner ikke min originalsetning fra koden over. Men koden over kan brukes til å verifisere hva min originalsetning var i ettertid.
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no


Last edited by OrionPax on 03.12.2018 21:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ratatosk
Veteran


Joined: 24 Feb 2012
Posts: 3283

PostPosted: 03.12.2018 21:03    Post subject: Reply with quote

Quote:
Får håpe og tro at ikke Southampton og andre trenerløse klubber ikke ser i hans retning


Ser ikke ut til å ha mye tro på denne nye treneren i utgangspunktet!!
Back to top
View user's profile Send private message
puckno
Veteran


Joined: 13 May 2006
Posts: 4861

PostPosted: 03.12.2018 21:28    Post subject: Reply with quote

Altså, enten har Messi rett, eller så har han det ikke. Det er 50 prosent!
Back to top
View user's profile Send private message
Thulian
Veteran


Joined: 17 Aug 2012
Posts: 2439
Location: Oslo

PostPosted: 03.12.2018 21:36    Post subject: Reply with quote

Bosz!

Om man sier (skriver) det mange nok ganger er det nok sant👌
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 7409
Location: South-west coast exile

PostPosted: 03.12.2018 21:40    Post subject: Reply with quote

Hvis den aktuelle treneren er linka til Southampton kan det jo være Leonardo Jardim, Peter Bosz, Hassenhutl, Jorge Sampaoli, Roger Schmidt, Stanisla Jokanovic, Sousa eller Brendan Rodgers.
Back to top
View user's profile Send private message
Mustrum Ridcully
Legende


Joined: 15 Nov 2011
Posts: 10089
Location: Helt Apoel

PostPosted: 03.12.2018 21:46    Post subject: Reply with quote

Noen nye Alf Prøysen-rykter?
_________________
Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
SHJINNJWÆST
Rutinert


Joined: 09 Oct 2013
Posts: 550

PostPosted: 03.12.2018 21:56    Post subject: Reply with quote

Messi din lol. Du vet ingenting. At folk biter på.
Back to top
View user's profile Send private message
Messi
Veteran


Joined: 13 Jun 2011
Posts: 2520

PostPosted: 03.12.2018 21:57    Post subject: Reply with quote

Ratatosk wrote:
Quote:
Får håpe og tro at ikke Southampton og andre trenerløse klubber ikke ser i hans retning


Ser ikke ut til å ha mye tro på denne nye treneren i utgangspunktet!!


Jeg har trua på han. Det er bare det at RBK ikke kan være med på lønn til 25 millioner +...

Men for han hadde jeg glatt betalt 10 millioner for i en grunnlønn+bouns ordning..
Back to top
View user's profile Send private message
Riversen
Proff


Joined: 29 Jan 2013
Posts: 267

PostPosted: 03.12.2018 22:08    Post subject: Reply with quote

Årets julegaveønske: Sletting av Messi.
Nei, han beriker ingenting.
Nei, forumet blir ikke bedre.
Nei, det er ikke vi som lar oss irritere som er problemet.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 290, 291, 292 ... 854, 855, 856  Next
Page 291 of 856

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.
ANNONSE
SITATET
© 1999-2026 RBKweb