Rosenborg - Odd 1-2
Skrevet av Thomas Myren, 25. juli 2007, 20:46
RBK gikk på en cupsmell mot bunnlaget fra Skien.
- For lite giret opp
- Vi var rævva!
Slik som i de foregående rundene mot KIL/Hemne og Skeid slapp RBK seg ned på nivået til motstanderen. Odd var begredelige uten at hjemmelaget maktet å benytte seg av muligheten til en enkel seier.
- Vi underpresterer så det lyser i cupen. Til og med i dag etter å ha fått et mål slik at vi kunne spille god fotball på Lerkendal, slipper vi oss nedpå, sa en skuffet Knut Tørum.
Didier Konan skjøt RBK i ledelsen etter bare halvannet minutt, etter at Øyvind Storflor og Per Ciljan Skjelbred hadde veggspilt på venstresida. Etter halvspilt omgang burde Konan ha doblet, da han kom alene med Rune Jarstein.
- De første 20 minuttene er det helt greit, men utover i kampen blir det dårligere og dårligere. Vi strammet oss opp i pausen fordi vi skjønte tegningen, men det vi klarte å forbedre ble veldig sporadisk, innrømmet Tørum.
I stedet for å utnytte et enormt spillemessig overtak til å avgjøre kampen i sin fordel, fikk Odd slippe til. Christer Basma var innblandet i begge situasjonene som ga mål i mot. Morten Fevang fikk sprunget unna og headet inn en corner, før en umarkert Jacob Sørensen på overtid fikk stupheadet inn et innlegg fra høyre.
I stedet for ekstraomganger og mulig kvartfinale ble det bråstopp i 4. etappe mot Ullevaal.
- Jeg tror rett og slett at vi var for lite giret opp til kampen. Vi mangler vilje og guts. Jeg savner spillere som tar tak når det går dårlig, spillere som samler laget, setter fart og viser med kroppsspråk og handlinger at de vil vinne. I dag flyter det ut og blir dårligere, og de aksepterer det alle mann alle, sa Tørum.
PS! Roar Strand og Daniel Braaten fikk hvile på benken, mens Miika Koppinen (bronkitt) og Bjørn Tore Kvarme (lyske) var uaktuelle for spill.
Kampfakta
| ROSENBORG | 1-2 | Odd |
| Didier Konan 2 | | Morten Fevang 61
Jacob Sørensen 90 |
Onsdag 25. juli 2007 18:00
NM 4. runde, Lerkendal stadion
5165 tilskuere
Rosenborg [4-3-3]
Lars Hirschfeld - Fredrik Stoor, Christer Basma, Alejandro Lago, Mikael Dorsin - Marek Sapara, Alexander Tettey, Per Ciljan Skjelbred (Abdou Traore 63) - Didier Konan (Daniel Braaten 62), Steffen Iversen, Øyvind Storflor
Gult kort RBK: ingen