FRODE JOHNSEN KLAR FOR RBK






NY SPISS: Frode Johnsen er klar for RBK.
Foto: VG

Torsdag signerte Frode Johnsen en 3,5 års kontrakt med Rosenborg. Dermed har Rosenborg lyktes med å finne en erstatter for John Carew.

Nå som Frode Johnsen har blitt enig med RBK, er det bare for Odd Grenland å godkjenne overgangen. Rosenborg og Skiens-klubben er allerede enige om en overgangssum, men ingen av partene vil røpe noen sum før papirene mellom de to klubbene skal bli signert i løpet av fredag.

TV2 antyder at overgangssummen for Johnsen blir rundt 13 millioner kroner. Johnsens grunnlønn i Rosenborg blir rundt 1 million kroner i følge den bergenske TV-kanalen.

Johnsen vil bli spilleklar for Rosenborg til Tippeligaen starter opp igjen etter EM-pausen. Da med trøye nummer 9.

- Jeg reiser til Trondheim for å spille meg inn på laget. Presset blir nok en del større i Rosenborg, men jeg har tru på meg selv som fotballspiller. Jeg gleder meg til å ta fatt på livet som Rosenborg-spiller, sier Frode Johnsen til rbk.no.

Det at Frode Johnsen valgte å ikke ha med seg sin agent Rune Hauge under forhandlingene med Rosenborg, er noe spesielt RBK-direktør Rune Bratseth setter pris på i kjølvannet etter Rune Lange-saken.

- Frode er en teknisk god spiller som er robust, god i lufta og som har et godt skudd. Han er en spiller vi forventer oss mye av. At han i tillegg er en behagelig type, er heller ingen ulempe, sier en meget fornøyd sportsdirektør Bratseth til klubbens hjemmeside.

Thomas Myren (09.06.2000)