English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2023
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
SØK I ARTIKLER
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Kjetil Rekdal
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 184, 185, 186 ... 203, 204, 205  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Snabeltann
Rutinert


Joined: 07 Jul 2012
Posts: 847

PostPosted: 02.06.2023 09:05    Post subject: Reply with quote

frykter det blir en veldig humpete vei fremover. RBK vinner mot HamKam, Rekdal får litt ro. Følger opp med Tap/uavgjort borte mot Stabæk, da begynner det å brenne hardt på dass igjen. Vinner så hjemme mot Sarpsborg, Rekdal får litt ro. Følger opp med en dårlig prestasjon og poengtap borte mot Aalesund, murringene er tilbake for fullt. Det er jo helt åpenbart at Rekdal kommer til å få sparken ett eller annet tidspunkt før starten av neste sesong, dette kommer han ikke tilbake fra, så nå er det bare seigpining som foregår.
Back to top
View user's profile Send private message
Sløvsekken
Veteran


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 8781
Location: Rosenborg

PostPosted: 02.06.2023 09:24    Post subject: Reply with quote

Hver kamp Rekdal forblir gjør ikke annet enn å skape mer mistillit mot styret. Alle ser at dette ikke fungerer. Alle skjønner at det ikke er noen vei for Rekdal ut av dette. Laget er i full oppløsning, og det blir jo værre for hver kamp som går.

Dessverre presterte jo da styret å sette seg selv sjakkmatt med uttalelsene på onsdag, og en sparking nå etter Blink-kampen vil jo bare få styret til å se ut som idioter. Dermed kommer denne seigpiningen til å fortsette frem til vi går på neste pinlige blemme. Forhåpentligvis på søndag, for dette kan rett og slett ikke fortsette. Da rykker RBK ned.
Back to top
View user's profile Send private message
Nåerdetnok
Veteran


Joined: 22 Oct 2007
Posts: 1420
Location: Bergen

PostPosted: 02.06.2023 09:48    Post subject: Reply with quote

Jeg må bare slenge meg på og si at all kritikk for å ha ansatt feil trener må rettes mot styret. Både Rekdal og Horneland har fremstått som bra folk som er ansatt i en stilling de ikke hadde forutsetninger for å fylle. Ansvaret ligger på de som ansatte dem.

Og så er det en egen diskusjon om hvilke forutsetninger som må ligge til grunn i RBK. Trenere som har dokumentert at de kan skape feiende flott, angrepsvillig fotball er ikke billige. Jeg begynner å lure på om klubbkultur og forventninger kan være klubbens største fiende. At man har klønet det til såpass konsistent i så mange år tviler jeg på er tilfeldig.
Back to top
View user's profile Send private message
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 6461
Location: South-west coast exile

PostPosted: 02.06.2023 10:03    Post subject: Reply with quote

Jeg vil heller si at en feilaktig forståelse av klubbens kultur og suksesskriterier har ført oss til dagens situasjon. Eggen var en magiker, men det at han mer eller mindre var klubbens sportslige avdeling har gjort at flere ledende skikkelser har tenkt at treneren fikser alt "det der". Betydningen av en ydkmyk og lærende kultur hvor fotball ikke er farlig og uenighet er bra har vært ikke-eksisterende, og det tror jeg har vært vår virkelige hemsko. Klubben må tilbake til det punktet hvor man forstår betydningen av det kollektive arbeidet, i hele klubben, hvor man forstår viktigheten av å trekke sammen i samme, tydelig beskrevet og forståtte, retning, hvor det ikke er farlig å være uenig. Man må tåle å bli motsagt, og å høre at folk og fe er uenige i framgangsmåte. Det er tross alt fotball det er snakk om, hvis det skal bli farlig igjen er vi ille ute.
Back to top
View user's profile Send private message
Nåerdetnok
Veteran


Joined: 22 Oct 2007
Posts: 1420
Location: Bergen

PostPosted: 02.06.2023 10:06    Post subject: Reply with quote

Ja, det er nok i det minste en god del av forklaringen. Jeg har nok tidligere vært inne på at strategi, trenerferdigheter, struktur på banen og spillerkjøp synes å sprike i alle retninger.
Back to top
View user's profile Send private message
chroma
Senior


Joined: 12 Aug 2015
Posts: 141

PostPosted: 02.06.2023 10:15    Post subject: Reply with quote

Eggen var en "type". Enkelte utbrudd og oppførsel fra en leder ala det Eggen hadde, ville i dag vært avskjedigelsegrunn i en hvilken som helst organisasjon, hvertfall om ikke hele konteksten hadde vært med i bildet - altså at det han drev med funket. Og i dag rekker man ikke å få en sånn kontinuitetskontekst som kreves for å lykkes med dette.

Jeg tror både klubb- og supporterkultur henger igjen i fortiden i sammenligningsspørsmålet Eggen versus alle de trenere som har vært etterpå. Verden utvikler seg, fotballen utvikler seg, og aller viktigst: Arbeidslivet utvikler seg.

Rekdal er også en "type". Ha deg vekk, din alkis. Sånne som skaper blest, PR og intern respekt. Slike forutsetninger viser at en person er trygg på seg selv, og det er dette grunnlaget i seg selv som har gjort at jeg har håpet i det lengste på at Rekdal skulle få det til. Så faller det vel da kanskje på at selve fotballfilosofien er feil. Det blir kanskje litt som i politikken, der noen virkelig brenner for og tror på noe som er helt sinnsykt, eksemplifisert til fotballen gjennom at jeg ikke klarer å forstå at ikke det går an å tenke annet enn at angrep er beste forsvar. Kjør på, bare å score flere mål enn motstanderen. Scorer de ett, ja da scorer vi to eller tre. Eller fire. Jeg står fortsatt på at Rekdal er en riktig "type", så om man hadde klart å endre fotballfilosofi så tror jeg dette hadde blitt riktig så bra. Men det er tydeligvis ikke mulig, når de ryker på tap mot Blink dagen etter styremøtet.

Så er spørsmålet, er Maalen en slik type? Er Solskjær en slik type? Og andre trenere som nevnes her? Eller må vi ta til takke med samtidens svar på en Tinderdate?
_________________
begynner vel å bli gammel
Back to top
View user's profile Send private message
Sløvsekken
Veteran


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 8781
Location: Rosenborg

PostPosted: 02.06.2023 11:59    Post subject: Reply with quote

Tror ikke personlighetstypen er så veldig relevant i forhold til at man er en god trener eller ikke. Derimot har trenerens personlighet og væremåte veldig mye å si i forhold til kjemien med spillergruppa, og akkurat det er et veldig underkommunisert moment i det å være fotballtrener, fordi det kan være veldig forskjellig fra spillergruppe til spillergruppe.

Det er også en av hovedgrunnene til at en trener kan oppleve stor suksess i en klubb og fiasko i en annen. Å lykkes i en trenerjobb handler ikke utelukkende om fotballkompetansen, men i vel så stor grad hvordan man fungerer i en spesifikk spillergruppe. Det hjelper lite å ha fotballkunnskap i verdensklasse om man ikke får fullt gjennomslag i en spillergruppe og hos omgivelsene (primært supportere). Da blir det fort slitasje og gnisninger.

Så hvilken personlighetstype som er riktig tror jeg er en veldig dynamisk greie, som kommer veldig an på spillergruppen man skal lede og hvor flink man er til å lese individer. Noen trenger et spark i ræva om de underpresterer, andre trenger oppmuntring, og bommer man der oppstår det fort problemer. Men det går nok fint an å lykkes som trener uten å være kontroversiell eller bajas.
Back to top
View user's profile Send private message
Snabeltann
Rutinert


Joined: 07 Jul 2012
Posts: 847

PostPosted: 02.06.2023 12:21    Post subject: Reply with quote

Rekdal melder i media nå at det ikke finnes en situasjon hvor han trekker seg frivillig og at han vil stå i det til "the bitter end". Melder også veldig likt Kåre etter han ble sparket at klubben ikke kommer til å finne noen bedre. Klager på at media er negative uansett.
Back to top
View user's profile Send private message
Bart1
Veteran


Joined: 21 Sep 2015
Posts: 1666
Location: Selsbakk

PostPosted: 02.06.2023 12:40    Post subject: Reply with quote

Snabeltann wrote:
Rekdal melder i media nå at det ikke finnes en situasjon hvor han trekker seg frivillig og at han vil stå i det til "the bitter end". Melder også veldig likt Kåre etter han ble sparket at klubben ikke kommer til å finne noen bedre. Klager på at media er negative uansett.


Utspillene han kommer med nå er åpenbart for å få en best mulig sluttpakke.
Back to top
View user's profile Send private message
skien88
Rutinert


Joined: 06 Feb 2019
Posts: 802

PostPosted: 02.06.2023 12:49    Post subject: Reply with quote

Cecilie og Dorsin bør fader meg også høre det. Elendig valg å la reka fortsette etter møte og dorsin med ræva signeringer. Få det vekk
Back to top
View user's profile Send private message
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 6461
Location: South-west coast exile

PostPosted: 02.06.2023 12:50    Post subject: Reply with quote

Signeringene kan ikke dømmes av å ha spilt under sittende regime. Ingen spilles gode.
Back to top
View user's profile Send private message
h b
Veteran


Joined: 13 Nov 2007
Posts: 2026
Location: Lørenskog

PostPosted: 02.06.2023 12:51    Post subject: Reply with quote

Vi får lage en Spleis. Nå lar styret være å sparke han fordi vi ikke har råd. Spørsmålet er om vi har råd til å ikke sparke han.
_________________
http://www.youtube.com/wa...r_embedded
Back to top
View user's profile Send private message
Troillongan
Veteran


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 1109

PostPosted: 02.06.2023 12:54    Post subject: Reply with quote

Ingenting kommer til å skje før landslagspausen uansett. Sparkes det må de ha litt tid på å få på plass en alternativ løsning. Tror ikke det har gått opp for styret før de siste par ukene hvor ille det faktisk står til og de sparker ikke en trener når det spilles to kamper i uka. Blir nok en samling etter HamKam om den ikke skulle vinnes 6-0.
_________________
I kvit å svart..
Back to top
View user's profile Send private message
eksil
Veteran


Joined: 24 May 2011
Posts: 5335
Location: Ski

PostPosted: 02.06.2023 13:00    Post subject: Reply with quote

Nå er det bare palliativ behandling som utføres på pasienten. Det er kjørt. Ingen veg tilbake. Nå må bare styret jobbe hardt med en ny trener og finne ut av overgangsløsningen. Det er utenkelig at Rekdal kan fortsette nå. Og styret hiver køl på bålet for hver dag son går uten endring.

Jeg har ærlig talt koblet meg litt av det siste året. Har vært for mye hengemyr over tid. Men hva er greia med alle disse middelmådige signeringene?? Hvem har valgt dette, Dorsin? Rekdal? Begge?
_________________
Å biiln går bra?
Back to top
View user's profile Send private message
AndreasR
Veteran


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 1705
Location: Svalbard

PostPosted: 02.06.2023 13:00    Post subject: Reply with quote

Når det kommer fram at adressa velger å gå etter Rekdals familie har dem tråkket over grensen. Som vanlig ingen ydmykhet å spore fra den gjengen.

Vil heller la han fortsette ei god stund til framfor enda en midlertidig halvveisløsning og så ende opp med Tom Norlie...
_________________
Påmeldt
Back to top
View user's profile Send private message
Saltfjellet
Proff


Joined: 09 Aug 2019
Posts: 282

PostPosted: 02.06.2023 13:00    Post subject: Reply with quote

skien88 wrote:
Cecilie og Dorsin bør fader meg også høre det. Elendig valg å la reka fortsette etter møte og dorsin med ræva signeringer. Få det vekk


Agon Sadiku. Fem kamper, 187 minutter. Oscar Aga. Seks kamper, 196 minutter.

Hvilket grunnlag har vi for å si at de er ræva? At Rekdal sier det?
Back to top
View user's profile Send private message
Saltfjellet
Proff


Joined: 09 Aug 2019
Posts: 282

PostPosted: 02.06.2023 13:03    Post subject: Reply with quote

AndreasR wrote:
Når det kommer fram at adressa velger å gå etter Rekdals familie har dem tråkket over grensen. Som vanlig ingen ydmykhet å spore fra den gjengen.


1. Han sier vel "journalister", ikke at det er Adressa.
2. Nå har deler av familien selv gått ut for å fortelle hvor vanskelig det er å være barn av Reka, ser ikke helt overtrampet i om noen kontakter vedkommende for å høre mer om dette.
Back to top
View user's profile Send private message
Robin
Rutinert


Joined: 02 Mar 2012
Posts: 817

PostPosted: 02.06.2023 13:03    Post subject: Reply with quote

At media kontakter datteren osv er over alle støvelskaft! Skandale etter mitt syn. Jeg heller også etterhvert nå mot at Rekdal bør gå, men det må være redelig også. At media pusher så voldsomt og kontakter datteren hans... Det er så ufattelig unødvendig.

PS: Og Rekdal står virkelig alene. Han er den eneste som media er på for å svare for resultatene. Eller er media også på andre, men de vil ikke stille opp? Rekdal stiller i alle fall opp og står med rak rygg, men hvor er resten av apparatet? For alt jeg vet, kan det være media ikke engang forsøker å få uttalelser derfra, men det kan også være at de bare ikke stiller opp, isåfall, ekstremt dårlig.
Back to top
View user's profile Send private message
AndreasR
Veteran


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 1705
Location: Svalbard

PostPosted: 02.06.2023 13:07    Post subject: Reply with quote

Saltfjellet wrote:
AndreasR wrote:
Når det kommer fram at adressa velger å gå etter Rekdals familie har dem tråkket over grensen. Som vanlig ingen ydmykhet å spore fra den gjengen.


1. Han sier vel "journalister", ikke at det er Adressa.
2. Nå har deler av familien selv gått ut for å fortelle hvor vanskelig det er å være barn av Reka, ser ikke helt overtrampet i om noen kontakter vedkommende for å høre mer om dette.


Jeg nekter å tro at Adressa er uskyldig i dette, de er kjente for å forstyrre folk.
_________________
Påmeldt
Back to top
View user's profile Send private message
Robin
Rutinert


Joined: 02 Mar 2012
Posts: 817

PostPosted: 02.06.2023 13:10    Post subject: Reply with quote

Aner ikke om Adressa også er skyldige her, men apropos Adressa, virker ikke som den avisen egentlig liker RBK. De elsker negativitet og vil heller dra RBK ned i søla snarere enn å bygge opp. (I motsetning til alle (eller de aller fleste) andre lokalaviser her i landet som støtter helhjertet opp om laget)
Back to top
View user's profile Send private message
Snabeltann
Rutinert


Joined: 07 Jul 2012
Posts: 847

PostPosted: 02.06.2023 13:13    Post subject: Reply with quote

Robin wrote:


PS: Og Rekdal står virkelig alene. Han er den eneste som media er på for å svare for resultatene. Eller er media også på andre, men de vil ikke stille opp?


Styreleder har vært i media flere ganger bare den siste uken. Vikvang var i podcast på tirsdag. Flere spillere stiller jevnlig til intervju. Hvem andre trenger å stille opp? Rekdal er sjefen for A-laget og representerer trenerteamet, Henriksen representerer spillergruppen, Vikvang representerer den sportslige administrasjonen og folkevalgt styreleder representerer medlemsdemokratiet i klubben. Rekdal er mye i media om dagen, men han står på ingen måte alene. Han må svare for de sportslige resultatene fordi han er den som har absolutt størt ansvar for de sportslige resultatene.
Back to top
View user's profile Send private message
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 6461
Location: South-west coast exile

PostPosted: 02.06.2023 13:14    Post subject: Reply with quote

Synes du Adressa bare skal være en naiv heiagjeng uansett hva? Adressa skylder ikke Rosenborg noe som helst. Om Rosenborg ønsker seg positivitet får de gjøre positive ting.
Back to top
View user's profile Send private message
PekeFortsattMotFærøyan
Junior


Joined: 10 Dec 2021
Posts: 98

PostPosted: 02.06.2023 13:17    Post subject: Reply with quote

Adressa trenger ikke og skal ikke like RBK. De skal dekke rbk.
Back to top
View user's profile Send private message
Troillongan
Veteran


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 1109

PostPosted: 02.06.2023 13:18    Post subject: Reply with quote

Alt dette styret og klickbait opplegget er en av årsakene til at vi ikke er spesielt populære blant nordiske trenere dessverre. Det går jo over alle støvleskaft når det først ruller i gang. Fjorårets suverene seriemester ligger noen poeng foran oss og hvor mange artikler ser vi derifra? De har sikkert spilt bedre enn oss og alt det der, men poengmessig er det mer krise det de har levert så langt i år. Men fetteren til treneren har vel fortsatt ikke fått spørsmål om hva han synes om slekta
_________________
I kvit å svart..
Back to top
View user's profile Send private message
BGFE_1916
Proff


Joined: 10 Dec 2021
Posts: 257

PostPosted: 02.06.2023 13:18    Post subject: Reply with quote

Dattera til Rekdal er influencer som deler det meste i livet i sosiale medier og intervjues støtt og stadig. Å fremstille det som media går etter "ungene hans" er latterlig.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 184, 185, 186 ... 203, 204, 205  Next
Page 185 of 205

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2023 RBKweb