
Christer Basma ble slått i svime da han kolliderte med en ungarer onsdag kveld, men den formsterke RBK-backen forsikrer at det ikke blir noe problem i forhold til landkampen han ble tatt ut til.
Torsdag tok landslagssjef Nils Johan Semb ut Basma i troppen som skal møte Armenia 2. september. Det kom som en stor overraskelse på Rosenborgs høyreback.
- Klart dette var overraskende, selv om det har gått bra i Rosenborg den siste tiden. Det var en bonus dette her. Jeg spiller den fotballen jeg kan, og prøver å utvikle meg hele tiden. Kanskje det var derfor jeg ble tatt ut, undrer Basma da VG Nett treffer ham på Lerkendal ett kvarter etter at han ble tatt ut.
- Jeg har ikke fått noen indikasjoner på at jeg skulle bli tatt ut, sier han og er veldig glad for den hyggelige meldingen fra Oslo.
Selv om han fortsatt var ør i hodet etter å ha blitt slått rett ut da han kolliderte med en Dunaferr-spiller i Champions League-kvalifiseringen mot Dunaferr onsdag kveld, var han bare blid og fornøyd dagen etter at Rosenborg nok en gang kvalifiserte seg til den gjeveste europacupen - for sjette året på rad.
- Jeg er på bedringens vei, men har litt vondt i hodet i dag. Skal ta det rolig nå, så regner jeg med å være i gang igjen i morgen, sier han.
Og landskampen skal uansett ikke være i fare for spilleren som må regnes som ny i landslagssammenheng, med bare tre kamper med flagget på brystet fra før.
- Hvis sjansen om å få spille skulle by seg, så er jeg klar, garanterer han.
Så setter han seg i bilen og kjører hjem mens de andre RBK-spillerne starter treningen. Basma skal bare slappe litt av og tenke på de to siste store hendelsene det siste snaue døgnet. Men før han kjører sier han:
- Det er disse dagene som gjør det herlig å være fotballspiller.
VG (24.08.2000)