
Etter en urovekkende influensa-epidemi før helgen, er nå alle Rosenborgs spillere friske og raske igjen to dager før Champions League-kampen mot Dinamo Kiev.
Onsdag tar Rosenborg imot Dinamo Kiev hjemme på Lerkendal. Da er Jan Derek Sørensen tilbake, mens Andre Bergdølmo må stå over.
- Jan Derek har friskmeldt seg selv. På søndagens trening var samtlige spillere i full aksjon, sier en fornøyd RBK-trener Ola By Rise til Nettavisen.
Fredrik Winsnes og Andrè Bergdølmo må stå over på grunn av for mange gule kort. Inn på Bergdølmos plass kommer trolig anvendelige Bent Inge Johnsen.
- Vi har snakket om å prøve med Bent Inge, men laget er jo ikke tatt ut ennå. Vi vil nok savne Andrè, kommenterer By Rise.
Bare teori kan sikre trønderne avansement fra mellomrunden, men det hindrer ikke klubben i å ville hevne det knepne 1-2 nederlaget i Ukraina. Noen nederlagsstemning er det uansett ikke.
- Ingen er glad for å tape, men vi må bare jobbe ut fra den situasjonen som er. Vi satser alt på å slå Kiev til onsdag, fastslår han.
Etter strålende spill i Mesterligaens første runde, har Rosenborg fått det veldig tungt i mellomspillet. Ett poeng på tre kamper er ingen fornøyd med.
- Nei, ingen er vel superfornøyde med resultatene så langt. Men på dette nivået her må vi trosse naturlovene om et lag utenfor sitt seriespill skal kunne ta opp kampen med Real Madrid og Bayern München, sier Ola By Rise.
Og apropos naturlover: Foran mandagens trening kom snøbygene tett inn over Lerkendal.
- Nå er det veldig dårlige treningsforhold. Men det får vi ikke gjort noe med, sier treneren.
Rosenborg kan da heller ikke regne med at snø og kulde skal komme som noe sjokk på gjestene fra Kiev.
Nettavisen (06.03.2000)