HVEM BLIR BASMAS VIKAR?





BASMA: Christer Basma vil måtte stå over kampen mot Boavista pga. barnefødsel.
Christer Basmas høygravide kone har termin 13/9, dagen før bortekampen mot Boavista. Hvis ikke hun har nedkommet før avreise til Portugal, blir Christer igjen i Trondheim. Hvem som da skal vikarere på høyreback er ennå uvisst.

Med backene Morten Pedersen og Børge Hernes utlånt til Vålerenga, og Lasse Strand langtidsskadet, er det ikke det så har ikke Rosenborg noen backer igjen. Derfor skulle spissen Arne Winsnes prøve seg på backplass mot Byåsen i en treningskamp mandag. Men etter bare 37 minutter måtte Winsnes hinke av banen med en lårhøne. Selv om skaden ikke var så alvorlig, mistet han sjansen både til å få erfaring på plassen og vise seg fram for trenerne.

Derfor må Eggen og Rise tenke ut flere alternavtiv. En mulighet er Ørjan Berg, en annen er å flytte André Bergdølmo over til høyre og kjøre Bent Skammmelsrud ned på venstreback.

Det letteste er om Basmas kone føder før terminen....

Thomas Myren (07.09.99)