Din mening: Hva skjer?
Skrevet av Jonas Wannebo, 30. april 2008, 23:32
Jeg skrev et leserinnlegg for litt over to måneder siden på siden her. Jeg beskrev nykommerne til Rosenborg, de fleste av dem med gode kriterier. Jeg må kanskje bite i meg ordene.Se på tabellen. Der har du de harde fakta. Rosenborg ligger på en meget skuffende 12. plass, nærmest som en dumpekandidat. Er det noen som bør være mer misfornøyd med sesongens raske inngang så må det være utsatte Lillestrøm. Vi har tre tap allerede, delt 2. plass sammen med Aalesund og nevnte Lillestrøm. Bare Ham-Kam har flere tap enn oss, og det sier det meste. I tillegg var seieren over Lyn veldig heldig, ettersom Kvarme skulle blitt utvist, og Lyn skulle hatt minst en straffe.
Derfor spør jeg; hva er det som skjer? Hva holder de stolte gutta våre på med utapå banen? Rosenborg, som er så vant med å være i toppen av tabellen, og ikke minst kjempe om seriegull, ligger på 12. plass! Selvfølgelig langt under pari.
Trond Henriksen er presset. Han er nok ikke den som kan bringe Rosenborg på toppen av tabellen igjen, men det føler jeg at Erik Hamrèn er kapabel til. Han er født og oppvokst med 4-4-2, noe Henriksen og Hoftun ikke er. De er 4-3-3 menn, de har den formasjonen i blodet.
Rosenborg spilte siste seriekamp, mot Tromsø, med 4-4-2. Alexander Tettey var venstrekant, og Marek Sapara var høyrekant, mens Per Ciljan Skjelbred og Vadim Demidov var sentralt. Tettey er så altså ikke en venstrekant, han skal spille sentralt og ikke noe annet, da hans kreativitet og dribleferdigheter ikke strekker til på kanten. Marek Sapara klarte seg brukbart på høyrekanten, men han bør også spille sentralt. Hver gang Rosenborg skapte en sjanse, var Sapara involvert. Han er en playmaker, men like mye en avslutter. Backrekka har for det meste bestått av Stoor, Kvarme/Lago, Stadsgaard og Miller/Traorè. Stoor er bankers, Stadsgaard mener jeg også er bankers på laget, da han tilfører enormt mye sårt tiltrengt fart i forsvareret vårt. Jeg er usikker på ene midtstopperplassen og venstrebacken. Kvarme er langt unna en plass, og Miller har ikke imponert. Lago er det nærmeste vi kommer en midtstopper av klasse, for øyeblikket. Hva skal vi gjøre nå?
Hamrèn, vinn den danske ligaen med Aalborg, og fort deg!
Jonas Wannebo, Steinkjer