English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2017
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
 STATISTIKK
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
 LERKENDAL360°
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
SØK I ARTIKLER
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Tabelltipping 2017
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Fotball generelt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Standfot
Proff


Joined: 01 Jul 2015
Posts: 328

PostPosted: 02.02.2017 09:53    Post subject: Reply with quote

Veldig skeptisk på om VIF klarer å blande seg inn i topp 3. Deila kan være så flink han bare vil, men den stallen skremmer ikke meg nevneverdig..
De har god dekning på midtbanen, ellers er det en blanding av talenter og spillere på veg over, eller allerede over, høyden.

Tabelltips:

1. Rosenborg
2. Odd
3. Brann
4. Molde
5. Haugesund
6. Strømsgodset
7. Vålerenga
8. Viking
9. Sarpsborg 08
10. Sogndal
11. Tromsø
12. Aalesund
13. Sandefjord
14. Kristiansund
15. Lillestrøm
16. Stabæk
Back to top
View user's profile Send private message
Elg
Veteran


Joined: 18 Mar 2012
Posts: 1247

PostPosted: 08.02.2017 23:28    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Odd
3. Molde
4. Vålerenga
5. Brann
6. Strømsgodset
7. Haugesund
8. Viking
9. Lillestrøm
10. Aalesund
11. Tromsø
12. Sarpsborg
13. Sogndal
14. Kristiansund
15. Stabæk
16. Sandefjord
_________________
Herremann

https://m.youtube.com/wat...JO5hlp7L6A
Back to top
View user's profile Send private message
jacsonø
Veteran


Joined: 15 Aug 2011
Posts: 1517
Location: Drevja

PostPosted: 09.02.2017 20:14    Post subject: Reply with quote

1.Rosenborg
2.Molde
3.Vålerenga
4.Odd
5.Strømsgodset
6.Brann
7.Sarpsborg
8.Lillestrøm
9.Tromsø
10.Haugesund
11.Stabæk
12.Viking
13.Sogndal
14.Sandefjord
15.Aalesund
16.Kristiansund
Back to top
View user's profile Send private message
machiavelli
Rutinert


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 881

PostPosted: 10.02.2017 21:21    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Brann
3. Strømsgodset
4. Molde
5. Odd
6. Viking
7. Vålerenga
8. Haugesund
9. Sarpsborg
10. Aalesund
11. Sogndal
12. Kristiansund
13. Lillestrøm
14. Tromsø
15. Stabæk
16. Sandefjord
Back to top
View user's profile Send private message
tombur
Proff


Joined: 09 Aug 2012
Posts: 468
Location: På ryggen til hesten

PostPosted: 10.02.2017 21:36    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Brann
3. Odd
4. Haugesund
5. Strømsgodset
6. Molde
7. Viking
8. Vålerenga
9. Sarpsborg
10. Aalesund
11. Sogndal
12. Tromsø
13. Stabæk
14. Kristiansund
15. Lillestrøm
16. Sandefjord
_________________
rosenborg e laget mitt, et eventyr i svart og i hvit!
Back to top
View user's profile Send private message
PerO
Veteran


Joined: 21 Feb 2011
Posts: 4774
Location: Drammen

PostPosted: 12.02.2017 10:11    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Strømsgodset
3. Molde
4. Odd
5. Brann
6. Haugesund
7. Vålerenga
8. Viking
9. Sarpsborg
10. Aalesund
11. Tromsø
12. Lillestrøm
13. Sogndal
14. Sandefjord
15. Stabæk
16. Kristiansund
Back to top
View user's profile Send private message
Konesseur
Veteran


Joined: 20 Aug 2006
Posts: 6371

PostPosted: 12.02.2017 10:58    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Kristiansund
3. Aalesund
4. Brann
5. Haugesund
6. Stabæk
7. Viking
8. Sarpsborg
9. Strømsgodset
10. Odd
11. Lillestrøm
12. Sogndal
13. Tromsø
14. Sandefjord
15. Vålerenga
16. Molde*

* Legges ned grunnet dårlig spill
Back to top
View user's profile Send private message
Willoch
Rutinert


Joined: 22 Dec 2009
Posts: 940

PostPosted: 12.02.2017 11:35    Post subject: Reply with quote

Off topic, noen som har sett odds på rbk som seriemester 2017. Norsk tipping, betson osv
_________________
Willoch
Back to top
View user's profile Send private message
Skeptix
Rutinert


Joined: 27 Mar 2011
Posts: 785

PostPosted: 12.02.2017 11:52    Post subject: Reply with quote

Siden jeg ikke har noe bedre å ta meg til Smile

Norsk tipping:


Unibet:


Betsson:


Diverse:
Back to top
View user's profile Send private message
Jondahl
Veteran


Joined: 25 May 2011
Posts: 1283
Location: Trondheim

PostPosted: 12.02.2017 15:28    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Molde
3. Odd
4. Vålerenga
5. Brann
6. Sarpsborg
7. Lillestrøm
8. Viking
9. Strømsgodset
10. Haugesund
11. Ålesund
12. Stabæk
13. Sogndal
14. Tromsø
15. Sandefjord
16. Kristiansund
_________________
Alstad må gå !
Back to top
View user's profile Send private message
Attaboy
Veteran


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 9252

PostPosted: 12.02.2017 23:09    Post subject: Reply with quote

Supert at det kommer inn tips! Tommel'n opp!

Jeg registrerer etter hvert som tipsene kommer inn, og nå er vi vel oppe i et par og tyve tips. Husk at man kan redigere tipsene så ofte man vil frem til seriestart

(...)

Ellers har jeg tenkt litt på dette med maratonlista, og ønsker meg en (ny) liten diskusjon på hvordan vi skal regne ut score. Ønsker meg en meget enkel og ryddig poengscore à la scoretabellen de bruker i verdenscupen på ski. En eventuell ny poengberegning skulle vært så enkel at de fleste kunne fulgt med på hvordan de ligger an etter hver runde i større grad.

Så istedenfor å gi score til samtlige deltagere, har jeg tenkt at vi kanskje skulle redusert dette til topp 50/75/100? I så fall, hvordan poengsetter man dette så det blir mest mulig rettferdig? Og blir dette eventuelt rettferdig når man bare gir poeng til x antall tipsere? Har tenkt meg litt 'fast' på dette, så håper at noen kan komme inn med gode tips. Very Happy

Poengberegningen i verdenscupen på ski:

Code:

 1   100 Poeng
 2    80
 3    60
 4    50
 5    45
 6    40
 7    36
 8    32
 9    29
10    26
11    24
12    22
13    20
14    18
15    16
16    15
17    14
18    13
19    12
20    11
21    10
22     9
23     8
24     7
25     6
26     5
27     4
28     3
29     2
30     1

_________________
En av Putte-ventrilokvistene.
Back to top
View user's profile Send private message
Attaboy
Veteran


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 9252

PostPosted: 13.02.2017 10:28    Post subject: Reply with quote

Med feks et poenggivningsystem lik dette, hvor vi gir score til de 108 beste:

Code:
1   250 poeng
2   200
3   175
4   150
5   140
6   130
7   120
8   110
9   100
10   99
11   98
12   97
13   96
osv ned til 1 poeng


ville maratonlista sett slik ut:

Edit: Redigerte vekk maratonlista

Syns jo den ser relativt riktig ut. Hva mener man om denne modellen?
_________________
En av Putte-ventrilokvistene.


Last edited by Attaboy on 14.02.2017 16:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
hhem
Proff


Joined: 23 Apr 2006
Posts: 294
Location: Trondheim

PostPosted: 13.02.2017 18:14    Post subject: Reply with quote

Mange måter å regne ut dette på. Denne måten gir stor gevinst for de som er helt i toppen, noe som kan være fornuftig! Fortsatt ser det ut som om det er en stor fordel å ha vært med det første året da det nesten ikke var deltakere. Sistemann dette året får mange poeng for eksempel.
Back to top
View user's profile Send private message
Macha
Veteran


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 3255

PostPosted: 13.02.2017 18:42    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Brann
3. Odd
4. Molde
5. Strømsgodset
6. VIF
7. Haugesund
8. Sarpsborg
9. Viking
10. LSK
11. Sogndal
12. Tromsø
13. Aalesund
14. Stabæk
15. Kristiansund
16. Sandefjord
Back to top
View user's profile Send private message
Attaboy
Veteran


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 9252

PostPosted: 14.02.2017 16:00    Post subject: Reply with quote

hhem wrote:
Mange måter å regne ut dette på. Denne måten gir stor gevinst for de som er helt i toppen, noe som kan være fornuftig! Fortsatt ser det ut som om det er en stor fordel å ha vært med det første året da det nesten ikke var deltakere. Sistemann dette året får mange poeng for eksempel.


Takk for innspill, hhem! Smile

Jeg har gjort om poengberegningen til at de 100 beste får poeng, og med denne modellen synes det som at vi er inne på noe, føler jeg. For hvis man ser på maratonlista nå, ser man at de som ligger i toppen har gjort det veldig godt over flere år, samtidig som at de som fikk godt betalt det første året, gjerne nå ikke lenger har så 'stor fordel'. Vi har også vel så mange tipsere som ikke var med det første året i toppen.

Code:
 1    250
 2    200
 3    150
 4    125
 5    120
 6    115
 7    110
 8    100
 9     95
10     93
11     90
12     89
13     88
14     87
15     86
16     85
17     84
osv ned til plass nr. 100 som da gir ett poeng


Maratontabellen over de 120 beste, med poengberegningen over, kommer i neste post:
_________________
En av Putte-ventrilokvistene.
Back to top
View user's profile Send private message
Attaboy
Veteran


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 9252

PostPosted: 14.02.2017 16:01    Post subject: Reply with quote

MARATONLISTA
Nr.Navn|NickSUM201220132014201520162017
11972 Miami Dolphins4782001152378620
2Media4378310073120610
3toreinar4331151154382780
4Hedon40525076370150
5Sløvsekken396062150591250
6Zeno3678328025060
7gisp!363125436378540
8knerten_103247988867100
9hhem31105410093640
10sunnset1290002009000
11Montana2850908733750
12Rånny2838350727800
13Søtvatten2829381347400
14Brego272072020000
15Jonas26801004352730
16Valderrama2650686649820
17Erik2630120638000
18Attaboy2597184287060
19abjoern25874621101200
20Sliter2550095110500
21Hentesveis2521155408300
22bolgebah25000002500
22Zzyzx25000250000
22Keenoir25002500000
25v_olden2436728856300
26joakleis2418862560350
27Johnny W2367503480470
28Konrad4ever233033002000
29mortenlj77222693015000
29petko222830670720
31HofnerBass221953195000
32Clasiker2200465141820
33Mustrum Ridcully217150670000
33Mikkelsen2170542358820
33JellyFish2170546347530
33Zorac21776622147110
37vegran2160056125350
38jacksonø211933385000
39libido2090835441310
40rbkidrammen205006370720
41Ertsaas20002000000
42Megafritz195001257000
43Jakob193001157800
44Johnny Rainbow189660348900
45Katalysator182073024850
46Eksil1810235118890
46henningb181064711000
48Macha176000661100
49kablap172100720000
50Henning1717215513300
51Chuck Bass169079513360
52Skeptix168033121500
52PerO1680231866610
54spællåtmæ163015954760
55Dew15706295000
55orz15771797000
57Kjello15606288060
58Aristoteles15307479000
59Green Goblin152062049410
60TomH151010051000
60gonnagetchaa15188006300
62^Mirth15001500000
63Strand149028635800
64AJ14600850610
65stolavs14500796600
66Kleviño144120002400
67d@len14207963000
68zaphod81141933001800
69SID138001201800
69Trondheim13800745860
69iconbit13806407400
72ace137000121250
73pavel londak fan135050384160
74Largactyl13400087470
74attach1348423012150
76O-Rex13300720610
76Sjiraff1330107933110
78sveininge13200388860
79Øystein130088181860
80Zete12800380900
81Roar196112501250000
81Gjfs12500001250
81aalen12586390000
84Beren12403985000
85moomoo12300280950
85Juch12300510720
872mas120650240310
88davus11900058610
89Pokie11608100350
89Adde11677390000
91jubajuba11500011500
91vingback11500041740
93T.Boge11400047670
94Larris311000001100
94Troillanpåtopp11000011000
96Ingeman10602800780
96akrgi10600436300
96haavarl106001852360
99Vegard271110500841560
99ode10500188700
101kristobal10364390000
102steinmetz10008630110
102machiavelli10000690310
102Hakkespett10000724690
102Hjelde10000033670
102Knowrud10004654000
107ErikPerik9702869000
108Rexalor950000950
109Zorbeltuss9307221000
110danielsk9200662600
110gucci92010510310
112MariusM900900000
113Bruttern890000890
113Cyrilp8903510350
115Harald8801566700
116Spurven870000870
116standarn870000870
116Per Joar Hesten870008700
116larsarus87043024200
120eporkg86017053160
120nieuwlaat860860000
120toki868600000

_________________
En av Putte-ventrilokvistene.
Back to top
View user's profile Send private message
Gjfs
Senior


Joined: 30 Jul 2013
Posts: 129
Location: Tromsø

PostPosted: 14.02.2017 16:18    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Odd
3. Molde
4. Vålerenga
5. Strømsgodset
6. Sarpsborg
7. Brann
8. Haugesund
9. Viking
10. Lillestrøm
11. Tromsø
12. Aalesund
13. Sogndal
14. Stabæk
15. Kristiansund
16. Sandefjord


Last edited by Gjfs on 19.03.2017 22:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
sidney
Veteran


Joined: 23 Aug 2012
Posts: 1350

PostPosted: 14.02.2017 17:52    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Molde
3. Odd
4. Godset
5. Sogndal
6. Vålerenga
7. Haugesund
8. Viking
9. Sarpsborg
10. Aalesund
11. Brann
12. Tromsø
13. Stabæk
14. Sandefjord
15. Lillestrøm
16. Kristiansund
Back to top
View user's profile Send private message
teipbit
Junior


Joined: 23 Feb 2013
Posts: 23

PostPosted: 14.02.2017 19:01    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Odd
3. Molde
4. Vålerenga
5. Sarpsborg 08
6. Strømsgodset
7. Brann
8. Tromsø
9. Lillestrøm
10. Sogndal
11. Haugesund
12. Viking
13. Aalesund
14. Kristiansund
15. Stabæk
16. Sandefjord


Last edited by teipbit on 31.03.2017 11:36; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
toki
Veteran


Joined: 14 Nov 2007
Posts: 1542

PostPosted: 14.02.2017 19:40    Post subject: Reply with quote

Kjører på i samme stil som i fjor. Det ga meg en finfin plassering, og flere gullballer enn de fleste. Tabellen tar i mindre grad hensyn til sannsynlige sportslige prestasjoner, utenom 1. plass som jeg anser som en sannsynlig vinner.
Frister å sette Glimt på andreplass, men litt vanskelig i år.

1. Rosenborg
2. Sogndal
3. Odd
4. Tromsø
5. Brann
6. Haugesund
7. Sandefjord
8. Strømsgodset
9. Sarpsborg
10. Aalesund
11. Viking
12. Kristiansund
13. Stabæk
14. Vålerenga
15. Lillestrøm
16. Molde


1. Rosenborg. Sier seg selv.
2. Sogndal. Alltid kjekt å overvære kamper i Saftbygda. Minus for at jeg har liten tro på at de kan skaffe Europapoeng til Norske klubblag.
3. Odd. Har alltid "prøvd" å føle sympati med laget som en gang var ballklubbens forbilder, men klarer det sjeldent. Får likevel pluss i boka for det som ser ut til å være en nokså sunn og god klubbdrift. Fagermo har sikkert mye stygt å si om Rosenborg, men det virker som om han er enda mer hatet i Stabæk...
4. Tromsø. Flott at eliteserien spres rundt om i landet. Fra Trondheim er det alltids enklere å reise til Østlandet for bortekamper, men det er stort sett godt med alt som er utenfor Oslo, og her innfrir Tromsø til gangs.
5. Brann. Bergen er egentlig en ganske flott by, selv om fotballaget er nokså merkelig.
6. Haugesund. Pluss i boka for det som virker som en trivelig trener (Grindhaug), selv om det er noen år siden han var hovedtrener. Har enda ikke kommet meg på kamp her, så de har å holde seg i divisjonen til det skjer.
7. Sandefjord. Har enda ikke kommet meg på kamp her, så de har å holde seg i divisjonen til det skjer.
8. Strømsgodset. Virker som det er en god klubbdrift, men tilhengerne og byen har jeg egentlig lite positivt å si noe om. Egentlig ikke så mye negativt å si heller da.
9. Sarpsborg. Hva skal en si? Egentlig hadde det ikke gjort meg noe om de rykket ned, men en må kanskje akseptere at de virkelig har etablert seg som en del av "røkla" i eliten? Hadde det ikke vært for alle lagene som ligger under, skulle jeg satt de lenger ned.
10. Aalesund. Føler de stort sett henger igjen etter hypen av eliteserien for ti år siden. En stadion som også var en "forgjenger" blant alle som skulle lesse på seg gjeld, VIP-tribune og kunstgress. Minus for alt.
11. Viking. Olje er ikke framtiden, og det er heller ikke Viking. Foreløpig.
12. Kristiansund. Ingen følelser for eller i mot, men det er liksom ingenting i meg som håper at de berger plassen heller.
13. Stabæk. Her bor alle de med for mye penger til advokater, eller? Er det ikke typisk norsk å mislike Oslo-vest og Bærum? Jeg er typisk norsk.
14. Vålerenga. Hadde vært fryktelig artig hvis hovedstaden satt igjen med tre nokså flotte og nybygde/nyrenoverte stadioner, men ingen lag i eliten.
15. Lillestrøm. Takk for følget.
16. Molde. Sier seg selv.
_________________
04.12.96
Back to top
View user's profile Send private message
Attaboy
Veteran


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 9252

PostPosted: 14.02.2017 19:43    Post subject: Reply with quote

toki! Cool Tommel'n opp!
_________________
En av Putte-ventrilokvistene.
Back to top
View user's profile Send private message
vingback
Veteran


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 2399

PostPosted: 14.02.2017 20:16    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Odd
3. Strømsgodset
4. Brann
5. Haugesund
6. Vålerenga
7. Molde
8. Viking
9. Tromsø
10. Sarpsborg
11. Aalesund
12. Sogndal
13. Kristiansund
14. Stabæk
15. Lillestrøm
16. Sandefjord
Back to top
View user's profile Send private message
hellvikrunner
Veteran


Joined: 25 Feb 2013
Posts: 2433

PostPosted: 18.02.2017 10:06    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Odd
3. Brann
4. Viking
5. Vålerenga
6. Strømsgodset
7. Molde
8. Haugesund
9. Sarpsborg
10. Aalesund
11. Tromsø
12. Stabæk
13. Lillestrøm
14. Kristiansund
15.Sogndal
16. Sandefjord
Back to top
View user's profile Send private message
Good Apollo
Senior


Joined: 15 Apr 2006
Posts: 184
Location: Lade

PostPosted: 18.02.2017 10:42    Post subject: Reply with quote

1. Rosenborg
2. Vålerenga
3. Odd
4. Molde
5. Strømsgodset
6. Brann
7. Viking
8. Sarpsborg 08
9. Lillestrøm
10. Haugesund
11. Kristiansund
12. Tromsø
13. Aalesund
14. Sogndal
15. Sandefjord
16. Stabæk


Last edited by Good Apollo on 18.03.2017 22:38; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
JB
Rutinert


Joined: 04 Aug 2013
Posts: 527
Location: Nordre Frogn, Drøbak

PostPosted: 18.02.2017 11:51    Post subject: Reply with quote

Mitt tabelltips:

1: Rosenborg
2: Odd
3: Brann
4: Vålerenga
5: Haugesund
6: Molde
7: Strømsgodset
8: Viking
9: Sarpsborg
10: Lillestrøm
11: Sogndal
12: Aalesund
13: Tromsø
14: Kristiansund
15: Stabæk
16: Sandefjord
_________________
Toillat kvinnfolk har sjelden rett !!

Rosenborg Ballklub er min religion, og Lerkendal er kjerka.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Fotball generelt All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Next
Page 2 of 27

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2017 RBKweb